Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum kumu

Cvp: Akvaryum kumu

lastikle tutturmaya çalış ama diyer tarafı kapalı nasıl gecirceksin :D akvaryum silikonu alana kadar bekle ya :D

birşey olmaz ya silikon alınca takarsın :) bu kadar sıkma canını ya :)

ozaman büyük bi taç bul üstüne koy dursun öyle başka şansın yok :) bende varım yarım silikon :)

taşı koydum diyelim rampayı nasıl yapacam ? :)

rampayada taş koycan yapıcak birşey yok iftardan sonra görüşelim aklıma birşey gelir belki :D orucluyken duruyor saksı :D

biz açtık iftarı :) hmm tamam öyle bi deneyim :) ama bekliyorum seni daha iyi fikirlerle :)

siz nerdesiiniz hemen actınız :D rampaya kalın bi taş koy halıyıda altına koy ama rampan ne kadar acı verdin onu bilmiyorum bi resim olursa iyi olur ya

Halıfleks ıslanınca koku yapabilir. Yapıştırmıyorsanız kuru alanın düz kısmına taşlarla ağırlık yapın, rampa kısmına da mandal tutturabilirsiniz.

işte bu tubidik hay aklınla bi yaşa ya :) aklıma geldi ama bi türlü çıkaramadım :)))

yahu yapta bi resim koy akvaryumun taş nasıl oldu bi bakak görek selen :D

Taşı daha koyamadım ya hemde yeteri kadar yok 2 paket var yetmez o 3 paket daha almam lazım ama ondan önce ısıtıcıyı almam lazım. Şuan zemin boş 1 hafta içinde fotoğraf koyabilirim :) eksiklerim var daha. Bu arada masa lambam yok kuru alanları ısınmıyo ama zaten hava çok sıcak 30 dereceden aşağı düşmüyor :) ve şuan kullanabilecek durumda değilim masa lambasını evdekileri zorla ikna ettim zaten hergün yeni birşey çıkartıyorum :)

tubidik' Alıntı:
Halıfleks ıslanınca koku yapabilir. Yapıştırmıyorsanız kuru alanın düz kısmına taşlarla ağırlık yapın, rampa kısmına da mandal tutturabilirsiniz.

Bir süre halıflex ile devam etmem lazım bulduğum zaman zaten alacağım ama önce eksiklerimi tamamlamam gerekiyor. Filtre var sadece Rs 702 18w yazıyor 1500lt yazıyor yeterli değil mi bu iç filtre ?

yeterli olur senin akvaryumun için :) lamba alman lazım kuru alan sıcak olması lazım :) senin eksik çok benim gibi :D 2 gündür filtre ısıtıcı yok almaya gidicem sipariş verdim bende bakalım

Aynen çok eksiğim var. Lambayı şuan alamam sanırım biliyorum kuru alanın sıcak olmasını ama elimde avucumda ne varsa aldılar sevimli şeyler :) Hava zaten sıcak yani 30 dereceden aşağı inmiyor gerek varmı masa lambasına ? Isıtıcıyı bu hafta içinde kesin alabilirim gözüyle bakıyorum. Süslerinide zamanla artık :)

şimdiklik hepinize iyi akşamlar gelince görüşürüz :) kuru alana lamba tak en azından :) fazla taşlı olmasın temizlik zor olur senin için filtrenin çekedikleri aralarında kalır :D bence az olsun taşın arada bi karıştırırsın taşı filtre çeker

Ama şuan ki elimde bulunan taşlar çok az biraz daha olsun daha iyi olur içine yapay bitki tavsiye edermisiniz ? Lamba takacak durumda değilim işte şuan. Görüşürüz iyi akşamlar emre bey :)

bence bikti ve taş boşa bir aksesuar çünkü pislik tutan şeyler bunlar sonra akvaryum çok pisleniyor diye çok şikayet edersiniz söylim :) bu arada bey demenize gerek yok :)

Geri