Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum üstü kuru alan yardım

Cvp: Akvaryum üstü kuru alan yardım

Bunun yerine benzer olarak belki bunlar kullanılabilir.
http://www.okyaybilardo.com/urun.asp?key=1731&cid=67
Rampada var vantuzlar için bağlantı noktalarıda var ama tabi küçük kaplumbağalar için kullanılabilir.Alttan destek yapılırsa belki daha uzun süreyede yayılabilir.

Ya malzemeyi heryerde görüyordum fakat istediğim zaman bulamıyorum gezmediğim yer kalmadı. Yabancı sitelerde bu malzemeyle cok güzel kuru alanlar yapılmış ingilizcede adı egg crate olarak geciyor ama burda bi türlü bulamadım.

Taban filtresinde de kullanılıyor

Cem abi dediğin gibi devit uyguladım ve kabugunda bi değisim oldu. kuruduğunda sanki dökülecekmis gibiler plaka atıyor sanırım? Bir de akvaryumda boynunu kaşıyor gibi agzını acmaya basladı cinsel organını cıkardığını gördüm bugün bunlar ne demek oluyor? Yeni kuru alanımı da fotoğraflarda görebilirsiniz.

mailto:/yMWGLn.jpg

mailto:/62BD5l.jpg

mailto:/RYAgoY.jpg

mailto:/NqXLrg.jpg

kuru alan güzel rampadan çıkarken veya inerken yatay sete çarpmıyorsa sorun yok.

plakanın en üst katmanı parça parça ayrışıyor. bu uzun sürer. sonrakiler umarım tek parça olarak atılır.

boynunda ısıya bağlı kuruyan eski deri varsa onu atmaya çalışıyor. bu deriler özellikle ısı lambası altında gerildiğinde kaşındırır. bulabilirsen çoklu dalı olan bir ipek bitki boynu için faydalı olacaktır sürtünüp kurtulur.

cinsel organını çıkarması cinsiyetinin getirdiği farkındalığını anlama süreci. ilk aşamalarda böyle çıkarıyorlar.

Geri