Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ankarada 2 adet kaplumbağa sahiplenmek istiyorum

Furkankazan

Yeni Üye
Ne yaptıysam ankarada su kaplumbağası bulamadım 2 adet su kaplumbağası sahiplenmek istiyorum aranızda sahiplendirecek varmı?

Dostum ekipmanların tamamsa bakabileceğine emin olduğum takdirde 1 kaplumbağamı sahiplendirebilirim

Bulduğum taktirde ne gerekiyorsa alıcağım ama bulamıyorum ankarada gerekli herşeyi alabilecek durumum var hocam

Sen herşeyi tamamla benden sana söz bir kaplumbağamı sana sahiplendirebilirim ama bakabileceğine emin misin gerçekten zahmetli hayvanlar bunlar. Tamamlama konusunda da yardımcı olabilirim

Gereken ne varsa yazadabilirsiniz hocam yada Bi numara bırakırsanız gereken ne varsa aldıktan sonra irtibata geçelim sizinle

Teraryum vb alabileceğim Bi yer varsa veya ne gerekliyse yazarsanız sipariş vereyim hemen

Bir süreliğine 100 litre bir akvaryum iş görür uzun vadede yine büyütülmesi gerekir fakat uzunca süre götürür. Bu akvaryuma bir kuru alan hazırlaman gerekiyor bu kuru alan içerisinde de UVB 5.0 ve ısı lambası gerekli. Su içerisinde 26-28 derece sabitlemen için su ısıtıcısı ve bir filtre gerekli. Bu malzemeler için forumda araştırma yapabilirsin bende araştırırken forumdan bilgi alarak satın aldım. Forumu övmek için söylemiyorum ama bu forum dışında yazan kaynaklara pek güvenme başka yerlerde gerçekten rezillikten başka bişey görmedim sıfır bilgi ile kaplumbağa besleyenler çok hayvanlara yazık oluyor. Bu malzemeler tamam dedikten sonra düzgün bir beslenme planı yapman gerekli bununla ilgili de forum da konular var protein ve bitkisel olarak beslenme planlarına bakabilirsin admine numaramı bırakıcam ondan alabilirsin iletişim için.

Hocam peki bununla alakalı olarak bir çok siteye baktım almak için önereceğiniz bir yer veya site varımıdır hepsini bir arada alabileceğim. Bu arada ilginiz ve alakanız için teşekkürler.

Hepsini bir arada alman mümkün değil tek bir kullanıcıdan toplu halde almadığın sürece acele etme bence sakin sakin yavaşça toparla hepsini İlk başta akvaryum ile başla ısıtıcı ve filtreyi aynı yerden alabilirsin. Kuru alan için nette iskele tarzı ürünler var fakat bence kendin akvaryumcuda yaptırsan daha hoş ve kullanışlı olur. UVB lamba bulmak biraz sıkıntı şuan yakın zamanda ben aldım hepsiburada sanırım biraz araştırırsan bulursun. Senin için söz verdim kaplumbağa şuan bende sen sadece kurulumuna odaklan :)

Ayrıca kuru alan için örnek olarak bakabilirsin birazda hobi gibi düşünebilirsin bu durumu yani zamanla sağlıklarını koruyacakları şekilde bir alan yaratabilirsin bu hayvanlar için güneş ışığı ve yüzmek çok önemli o yüzden UVB lambası ile D vitamini almalarını sağlıyoruz kuru alandaki ısı lambası üşütmemelerini ve kuru alanda kendilerini rahatça kurutmalarını sağlıyor konuyla ilgili cem bey daha bilgili forumda konularda mevcut daha detaylı öğrenebilirsin.

Rica ederim ayrıca ısıtıcı ve filtre için başlıkları kontrol etmeni öneririm ömürlük seçimler yapman için sonradan masraf olmasın tekrar taban yüzeyine ince silis kum kullanabilirsin yapay bitkiler ve gereksiz dekor kullanmamak en iyisi salınım yapma durumu var ph dengesi için ve kaşınmaları için mangrove kökü koyabilirsin şimdiden kolay gelsin :)

Geri