Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Aşırı derecede yavas yem yiyor

Ben hep sabah besliyorum. Özellikle sabahları daha hareketliler ve uyku sonrası enerji dolular. Daha rahat besleyebilirsin.

Cvp: Aşırı derecede yavas yem yiyor

demek ki uykunun verdiği sersemlik yüzünden böyle bir hal içine girmiş. doğal ortamında da sabahtan başlıyorlar yiyecek arayışına.

sabah hareketlenmeye başladıklarında tabanı karıştırıp artıkları yiyorlar. bir süre öyle vakit geçiriyorlar. öğleye doğru yemlemek iyi olur. sonrasında akşama kadar yine dibi karıştırıp artıkları ve dışkıları yiyip kalan pisliği havalandırıp filtrenin çekmesine yardımcı olurlar. akşam sonu durağan hale gelirler. akşama doğru yeseler yaptıkları dışkılar sabaha kadar bekler, parçalanır ve yemezler. yani gereksiz kir yoğunluğu olur. bu cinsler taze yapıp taze yiyor. kokusu üzerindeyken. güler misin ağlar mısın. :whistling:

bu sebeple 9-12 saatleri arası vermek mantıklı. ben evden çıkmama göre 9-10 gibi veriyorum. sonrasında odalarına kimse girmediği için kendi alemlerine bakıyorlar. zaten yem sonrası bir tur kuru alan yapıyorlar. öğleden sonra arkeolojik kazılar başlıyor. evde tam gün durduğun bir zamanda uygun zamanı yakalarsın.

abi bugun neşen yerinde ya betimlemelerin çok iyi :D arkeolojik kazıyı sevdim :D

sorma bugün abdullah kiğılı zordayım yardım et dedi. mali yardımda bulundum. bir iş adamını zor durumdan kurtarmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Bende sabah hafta içi 07:00, hafta sonu 09:00 saatinde yemleme yapıyorum.

Ama ne zaman versem yerler. Arada akşam denemesi falan yapıyorum götürüyorlar gene.

O zaman Öğlene doğru zamanlama yapabilirim, nasil olsa yem için her saniye müsaitler :) niye erken besliyorsun bizi demezler.
Teşekkürler

Benimkiler neden erken besleniyoruz desede seçenekleri yok. Sabah işe gidiyorum, normal bir çıkış bile olsa eve gelişim hava kararmış ve 20:00 gibi oluyor. Bu saatte olamayacağına göre benimkiler sabah yemeliler. Ancak hafta sonları öğlen besliyorum.

En azindan bir duzeniniz var, ben işe gore ayarlasam altust olur hayvanlar aslinda bana en uygun aksamdi.

Aslında otomatik yemlemede kullanabilirsin Neslihan.

Aslında bizim için çok uygun ama 2 hayvan olunca nasıl oluyor eşit beslenme? Konu açmayıda düşünmüştüm bununla ilgili vaktim olmadı. Bir tanesi heryeme atlıyor, diğeri elden besleniyor kibar kibar aç kalır diye korkuyorum?

aynı bende bu durumdan muzdaribim :) Yaramaz lapır lupur götürüyor :) Şaşkın ise arta kalanlarla ya da Yaramaz birini yerken diğerini kapıyor sabahları zor oluyor benim içinde. Bu sabah biraz vaktim vardı besliyim yavaşça dedim Yaramaz (benim akvaryumu hatırlarsanız kuru alanın altında masa ayağı gibi borular var) önceden boru ile cam arasından geçiyordu artık çok zorlanıyor sığamıyor fakat inat ediyor korkuyorum bazen sıkışacak diye ama kurtarıyor hep kendini. Neyse Yaramaz orada yine oyalanırken Şaşkın da artık elden yediği için onu besledim sonra Yaramaza direk attım yemlerı yedi :) Ya ayırarak yapmak zorundayız ya da biraz daha fazla ilgilenmemiz gerekir biri elden yiyorsa diğerinin yemini attığımızda elden yiyeni elimizdekiyle oyalamamız gerekir :)

cem' Alıntı:
sabah hareketlenmeye başladıklarında tabanı karıştırıp artıkları yiyorlar. bir süre öyle vakit geçiriyorlar. öğleye doğru yemlemek iyi olur. sonrasında akşama kadar yine dibi karıştırıp artıkları ve dışkıları yiyip kalan pisliği havalandırıp filtrenin çekmesine yardımcı olurlar. akşam sonu durağan hale gelirler. akşama doğru yeseler yaptıkları dışkılar sabaha kadar bekler, parçalanır ve yemezler. yani gereksiz kir yoğunluğu olur. bu cinsler taze yapıp taze yiyor. kokusu üzerindeyken. güler misin ağlar mısın. :whistling:

bu sebeple 9-12 saatleri arası vermek mantıklı. ben evden çıkmama göre 9-10 gibi veriyorum. sonrasında odalarına kimse girmediği için kendi alemlerine bakıyorlar. zaten yem sonrası bir tur kuru alan yapıyorlar. öğleden sonra arkeolojik kazılar başlıyor. evde tam gün durduğun bir zamanda uygun zamanı yakalarsın.

abi anlatmana hasta oldum :D

Biri ağırkanlı diğeri çabuk yem tüketiyorsa o zaman oda olmaz.
Ben şanslıyım o zaman, bendekilerin hepsi bu konuda kıtlıktan çıkmış gibi. Korkarım bir gün camdan kafayı çıkaracak biri :)

=) işte çift el çalışmak lazım abi :D bir el makine misali olacak diğeri de ağır tempoda :)

Yani sonuc olarak yem makinesi olmuyor bu durumda, bakici tutmaya devam :)

Biri çok hızlı tüketip diğerinin hakkını gasp ediyorsa uygun olmaz. Ancak ayrı sistemlerde olur. Evet bakıcıya devam :)

Geri