Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bal ve Kaymak

Cvp: Bal ve Kaymak

Fotoğraflarınız çok hoşmuş :) Kaplumbağalarınızda gayet tatlılar :) Bendede bu tip bitkiler var fakat Süleman yerinde durmadığı için bitkileri yerinden söküyor.Ordan oraya sürüklüyor. O yüzden koyamıyorum :D

Aynı bitkilerin biraz daha pahalıya olanları var. Dibi seramikten yapılmış, epey ağır. Onlar baya faydalı oluyor. Ben de benimkilere karşı kuma gömüyorum ama yine oynatıyorlar :)

Beğeniniz için teşekkür ederim :)

Şey birde fotoğrafçılık okudunuz mu diye soracaktım :) Çekimleriniz çok profesyonelcede.

Fotoğrafçılık okumadım; fakat 6 senedir yarı-profesyonel fotoğrafçılık ile ilgileniyorum :)

Kuru alanınız çok güzel görünüyor siz yaptınız galiba :) Tamamının göründüğü foto var mı acaba

Fotoğraftaki kuru alan benim yapımım değil. Piyasada bazı petshoplarda satılıyor. Dışı kaya, iç kısmı ise plastikten bir mazleme. Yavruyken almıştım, şimdi ona sığmıyorlar zaten :)

Kaplumbağalarımın son halleri. Kendi yaptığım kuru alanda keyif yapıyorlar :)

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/4.jpg

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/3.jpg

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/2.jpg

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/1.jpg

Bir ayda nasıl büyümüşler maşallah :) Çoook tatlı kapluşlar.

Nasıl bir tatlılık bu ya :D
İkisinin kuru alanda oldukları fotoğraflar harika.
Tek kaplumbağam olduğu için hep böyle manzaralara imreniyorum ^^

Tuba Hanım ve Arzu Hanım teşekkür ederim beğenileriniz için :)

aa:) bu yaramazlar firar etmiyorlarmı ? :)
çok ama çok şekerler:D

Yağmur Hanım kuru alanın 2cm dışından başlayacak şekilde koruma amaçlı mukava kapladım. O yüzden tırmanma teşebbüsleri henüz sonuçsuz kaldı :) Denemeye devam ediyorlar:)

benimkiler birbirlerinin üzerlerine çıkarak yapıyorlar firar girişimlerine:D:D
ustalık dönemindeler artık:D

Harika görünüyorlar çekimlerde bir o kadar harika. :)
Umarım bir gün bende böyle çekimlere ve böyle tatlı kaplumbağalara sahip olurum :)

Konunun içindeki fotoğraflara bakmaya doyamadım :) Mükemmeller gerçekten :) Akvaryumunuzun son halinede bayıldım :) Yaptığınız kuru alan çok güzel olmuş. Bu konu hakkında ayrı bir konu açtınız mı yoksa sadece burdaki fotoğraflar mı ?

Ayrı bir konu açamadım henüz, çünkü yapımını anlatmak istiyorum ayrıntılı. Fotoğrafları çekip, malzemelerin o şekilde konu açacağım :)

Teşekkür ederim beğeniniz için :)

Bilmediğim için soruyorum yanlış anlamayın. Ukalalık yapmak istemem.
Kaplumbağaların kabuklarında aşırı beslenmeden dolayı pramitleşme görüyor gibiyim.
Bu kadarı normal midir yoksa pramitleşme deyince daha abartılı bir durum mu kastediliyor?

Geri