Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bal ve Kaymak

Cvp: Bal ve Kaymak

Piramitleşme yok. Piramitleşme daha farklı şekilde oluyor. Bu çıkıntı benim kapluşta da var. Benim kapluş için de aynı şeyleri söylemişlerdi. Piramitleşmenin en güzel örneği işte alttaki linkte var.
mailto:/photo/my-images/444/20683309.jpg/

owww bu çok fenaymış. Benim en ufak olanda az sivrilik var diye korkmuştum. Demek ki normalmiş. Rahatladım şimdi:)

Bal ve Kaymak çok şanslı etkilendim doğrusu ^^
Sağlıkla yaşarlar insallah :)

Teşekkür ederim. Elimden geldiğince en iyi imkanları sunuyorum. Yaza doğru inşallah 150-200litrelik bir yaşam alanlarına geçiş yapacağız. Bu arada işin inceliklerini öğrenmiş olduk :)

Bal ve Kaymak için çok sevindirici bir haber olsa gerek :)

Işıkları kapanmadan önceki son keyiflerinden :) :

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/IMG_7700.jpg

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/IMG_7699.jpg

Koyduğum mukavaya erişiyorlar yavaş yavaş 1-2cm daha büyürlerse yeni bir tedbir almak lazım :)

Hiç bir zaman pes etmiyorlar:)

Özellikle öndekinin kabuğu bayağı bir sarılaşmaya başladı, ben de seviyorum :) Yazın bol bol güneşlenmelerinin etkisini görüyorum :)

Kaymak bitkiye tutunup uyumuş, Bal da Kaymak'a tutunup.. iyi anlaşıyorlar maşallah :)

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/IMG_7702.jpg

Aslında su kapluşlarına da ilgim büyük. Fakat geçmişte kalitesiz filtrelerden dolayı hala kaygı taşıyorum konu su olunca. Çünkü en çok takıntılı olduğum konu suyun ayna gibi tertemiz olması.
Bahsettiğim tatminkarlığı sağlayacak iyi bir filtrenin maliyeti ne kadar olur? Su konusunda çok tecrübesizim malesef.

Uv ve ısıtıcı lambanın kullanımı hakkında zaten bilgi sahibi yaptınız beni. Yavru bi' su kapluşu alacak olursam beslenmeleri hakkında aşama aşama bilgi verir misiniz?

Kaç gün ya da saat arayla ne vermeliyim? Hazır yemlere hangileriyle başlamalıyım? Sanırım su kapluşlarına yöneleceğim. :) Bu fotoğraflardan sonra çok imrendim.

Aslında çok da zor değil, ortalama bir filtre ve haftalı dip su çekimleri ile suyu berrak halde tutmak mümkün. ğer 100 litre ve üzeri bir akvaryum alırsanız kesinlikle dış filtre gerekecekti. 50-60 hatta 80 litreye kadar kaliteli bir şelale filtee size yetecektir.

Yem konusunda çok fazla alternatif var. Bakım ve Beslenme konusundaki sabit(en üstteki konular) bakarsanız oldukça bilgi bulabilirsiniz. Yine almaya niyetlenirseniz yardımcı oluruz :) Ben de bu forumdaki konulareı okuyarak bu duruma geldim :)

eminemre' Alıntı:
Kaymak bitkiye tutunup uyumuş, Bal da Kaymak'a tutunup.. iyi anlaşıyorlar maşallah :)

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/IMG_7702.jpg

Oyyy duruşa bak :) Maşallah size :)
Ya kabuk renkleri çok güzelll :) Sarı renkleri mükemmel. Benimkilerin sarıları bu şekilde belirgin değil. Hatta hiç denilecek kadar. Güneş ışığı nelere kadir :)

Biraz da yapısal sanırım; son bir kaç ayda daha da arttı sarılar :)

Farkettimde tırnaklarda sarı :) Çok güzel bir görüntü :) Ne kadar sağlıklı oldukları belli oluyor.

En mutlu olduğum şey sağlıklı ve iyi olmaları; kendimden daha iyi bakmaya çalışıyorum :)

Her gece farklı takılıyorlar, biri uyumuş biri cingöz..

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/IMG_7704.jpg

çok tatlılar maşallah :) kaç aydır sizinleler ve kabuk boyları kaç cm ?

Nisan 2011'de ben aldığımda 3cm idiler; şu anda 6.5cm kabuk boyları var :)

Geri