Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bir kaç kare...

remsemiles

Altın 2 Üye
Arkadaşlar yakalayabildiğim kadar bir kaç foto çektim. Gerçi bunları yakalayana kadar deklanşöre kaç kez bastım hatırlamıyorum bile...

Ekli dosyalar

• IMG_0803.JPG
    IMG_0803.JPG
    195.7 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_0805.JPG
    IMG_0805.JPG
    203.8 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_0804.JPG
    IMG_0804.JPG
    197.8 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_0806.JPG
    IMG_0806.JPG
    199.5 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_0807.JPG
    IMG_0807.JPG
    208.4 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_0808.JPG
    IMG_0808.JPG
    209 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_0809.JPG
    IMG_0809.JPG
    213.8 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_0811.JPG
    IMG_0811.JPG
    178 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_0816.JPG
    IMG_0816.JPG
    192 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_0813.JPG
    IMG_0813.JPG
    194.2 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_0814.JPG
    IMG_0814.JPG
    186.4 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_0812.JPG
    IMG_0812.JPG
    155.7 KB · Görüntüleme: 57
Cvp: Bir kaç kare...

Teşekkür ederim, pleksi baya kullanışlı oluyo.

Selim, akvaryum çok güzel :) Uğraştın ama değdi.
Beslenmede bitkisel içeriğin var değil mi?

Maşallah akvaryumunuz gerçekten görsel olarak çok şık. Tosuna uzun ve sağlıklı ömürler.

Bende Maşallah diyorum. Onlar için çok güzel bir yaşam alanı hazırlamışsınız umarım balıklarla iyi geçinirler.

Pardon lefter ve alexin konusuna yorum yapar gibi oldu :$ :neydi:

Emre reptomin veriyorum ama doymak nedir bilmiyo. Parmagımı kaptırdım bugün. Bi bomba daha söyliyim sana kuru alanda agac vardı ya yapay onu devirip basamak yapmış kendine ve sonuç FİRAR...

Kaçmak için çok zekice bir yol. Sanırım bir sorun yok. Geçmiş olsun.

Senin kaplumbağa kaç yaşında yada boyu kaçtı? Reptomin haricinde ne yem veriyorsun? Sera vital yada kıvırcık falan veriyor musun? Günlük yem miktarın kafa hacmini aşmıyor değil mi? Bana biraz tombik gözüktü ondan soruyorum.

Reptomin bide arada kıvırcık veriyorum. Ben kafa hacmi kadar veriyorum ama sürekli kıru alana kafa atmasondan bıkıp eşimde gün içinde veriyo bazen. 5 yaşında kabuk boyu 18 cm. Bir senedir bende nerdeyse.

Beslenme konusunu gözden geçirmen gerekir Selim. Bir gün yemsiz geçirmeli. Hatta 6 ay sonra bu aç gün sayısını arka arkaya gelmeden iki yapman iyi olur. Günlük yem ne olursa olsun kafa hacmini geçmemeli. Bitkisel yem alman gerekir. Öğünün 1/3 miktarını şimdilik bundan oluşturabilirsin. Arada bu öğünü taze yeşillikle sağlarsın. Hazır sıkıntı yokken bu konuyu düzenle derim.

Şimdi hangi yemi alayım ben. Önerileri şiddetle dikkate alıcam. Banada cok hızlı büyüdü gibi geliyo. Çümlü 10 ay önce bana geldiginde 8 cm idi. Yüzme alanı olmadıgı için 4 yılda o kadar büyüyebilmişti. Buarada kabugunda filan bi sorun yok değilmi birde Abuzer kaldı adı ama dişi değilmi?

Kaplumbağa dişi Selim.
Maşallah çok hızlı büyümüş. Yem olarak sera vital alman gerekir. Reptomine zaten devam edersin. Birede gene ufak bir gammarus kutusu arada iyi olur. Örneğin sera raffy I.
Kabukta bir sorun görmedim. Sadece beslenmenin düzelmesi gerekir.

Emre öneriler için teşekkürker. Bizimkini diyete sokucaz anlaşılan. Yarın yemi alıcam. Birde mango kökü zamanı geldi galiba ne dersin. Baska bi eksik görünüyomu gözüne akvaryumda.

Bence akvaryum gayet güzel. Daha büyük bitki alsan mango ile çok yer kaplar. Gece nasıl uyuyor rampayamı tutunuyor.
Diyet hazır sorun yokken yapması gerekir. Yemi aldıktan sonra öğünleri iyice belirleriz tekrar istersen.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Elimden geldiği kadar güzel bi ortam hazırlamaya calıştım. Ben ölürsem kızıma yadigar bırakacağım o yuzden tosunun sağlığı önemli. Emre özellikle sana çok teşekkür ederim. Sen ve fikirlerin olmasaydı bu akvaryum bu hale gelmezdi... İyiki buralarda biyerdesin.

Allah korusun Selim. Gerçi bizim kaplumbağalar bizi gömer gibi gözüküyor.

Önemli olan senin niyetin ve adım atman. Fikirlerim yardımcı olduysa ne mutlu bana.

Emre sera vitali bugün alıyorum. Ne sekilde vermem gerekicek

Geri