Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Büyük kaplumbağa

ayto

Gümüş 4 Üye
Arkadaşlar 20 cm büyüklüğünde bir kaplumbağa petshop ta küçük bir kapta duruyordu acıyıp aldım 1 metrelik bombeli bir akvaryumum var fakat önemli bir sorun var kuru alan olarak bişey yapamıyorum bitane taş koydum şimdilik.o yüzden su miktarı'da az oldu yarıya kadar anca.nasıl bir çözüm bulabilirim hayvan büyük ve ağır olduğundan işin içinden çıkamadım teşekkürler şimdiden

Şimdilik büyük bir kap felan koy yani yüksek üstüne de ağırlık bence seni 1-2 hafta götürüür kuru alan olrak

Cvp: Büyük kaplumbağa

Aytekin Bey mailto:/forum/Konu-150x80x70h-840-lt-ve-diger-iki-akvaryumum.html bu konuda bombeli akvaryum var oraya bakın bir inceleyin en mantıklısı taş koymak üstüste çünkü bombeli olduğu için cam kestirmek gibi diğer seçenekler zorlaşıyor

Bu hayvana akvaryum uatu kuru alan gerekir topper kesmez
Emre abi bir konuda bombeli akvaryuma akvaryum ustu kuru alan cizmisti fakat konuyu bulamadim isterseniz arastirin yada o gelince link atabilir

20 cm kaplumbağa buldun pet shopta ilginç. Hangi cins acaba biliyor musun?

verdim ben link emre abinin bombeliyi ordan bakabilir taş koyacak üstüste doğal olucak çok zor birşey değil

yarın biraz araştırıp bakıcam ne yapabilirim diye ama çok çolay olmaz sanırım şimdilik balıklar için zamanında aldığım kaya vardı onu koydum ama çok yüksek olmadığı için su seviyesi düşük kaldı sağlam ve kalıcı bişey yapmak
Kaplumbağanın cinsi bildiğimiz kırmızı yanak

ev sobalı olduğundan akvaryumun üzerine kuru alan yapma şansım yok soğuk oluyor o yüzden akvaryumun kapağı kapalı olmak zorunda

Akvaryumun resmi varsa kontrol ederiz. Bende bulamadım konuyu. Sanırım arada gelen bir soruydu, resim kaynadı.

Suda ısıtıcı varsa su seviyesi düşük olabilir bir süre sorun olmaz birde ısıtıcı lamba olursa tamamdır

resim çekerim emre akvaryum bombeli 1 metre
ısıtıcı var suda evet ama su seviyesi az olduğundan lamba kullanamıyorum

O zaman ilk öncelik kuru alanı yükseltmek yani su seviyesinin artması

Lamba olması şart

evet işte sorun orada nasıl yapıcam bilmiyorum kaplumbağa büyük nasıl bir kuru alan olucak bilmiyorum :)

Vallahi açıkca söyliyim ben belediyenin taşlatından alıp koydum bir nevi çaldım ama değerdi :) bence sizde doğsl taşlarla kuru alan yapın çünkü başka işinizi görücek birşey yok şuanda taş bulamazmısınız?

o dediğiniz taşlardan en az 5 6 tane olsa anca yüksek olur buda sağlam olurmu acaba bitanesi devrilse gitti akvaryum :)

O taşlardan yaptım bende ve taşlar ağır olduğu ve üstüste koyduğum için çok az bir oynama payı oluyor ben araya mermer bile koydum yükseltmek için

bakalım belki dediğiniz gibi bişey yapılabilir biraz akvaryumda yerde kaplar ama başkada çare görünmüyor

Yani yada şöyle bir seçenek var camlarla rampa yalpılacak ve akvaryumun dışında biryere kuru alan yapılacak rambanın çıkacağı ama o zaman alır ben bildiğiniz yollardan parklardan doğal taşları seçip koydum umarım sizinde işinizi görür..

akvaryum dışı kuru alan bizim evde sağlıklı olmaz ev sobalı nispeten soğuk oluyor akvaryum içi bişeyler yapmalıyım bakalım önerinizi deniyicem teşekkürler

rica ederim lamba olarakta ısıtmak amaçlı ecolite halojen 52 watt kullanıyor çoğu arkadaşımız

Geri