Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Büyük kaplumbağa

Cvp: Büyük kaplumbağa

o zaman yarın bir bakın derim ama her taş değil bazı taşlar suda gitgide çözünür o yüzden daha doğal taşlar seçmekte fayda var bendeki taşlar şu konuda gözüküyor mailto:/forum/Konu-agustosun-evi.html

onu biliyorum evet her taş olmaz bakıcam sokak sokak gezip uygun taşlar arıyıcam artık :)

yada pvc den kuru alan yapılan bir video görmüştüm eğer eliniz yatkınsa onu arayıp paylaşayım ?

yok zahmet etmeyin elim hiç yatkın değildir bu işlere :) bildiğimiz basit yollarla halledicem mecburen

Tas konusunda dipte kum olmadan oyle birsey asla yapmayin dediginiz gibi akvaryum cami catlar akvaryum patlayabilir bile

bende öyle düşünüyorum taş riskli aslında ama fazlada altarnatif yok gibi

Riskli degil delilik olur yasarcan bunu jakuzide uyguluyor ama tastan kuru alan en mantiklisi tabana vitasand 0.7 mm silis kum atarsaniz taslada bir kuru alan yapabilirsiniz bence en guzel kuru alanlar tastan oluyor

Silis kum 5-7 cm uygundur

evet kum olmadan olmaz o bile çok sağlıklı değil devrilip yan camada çarpabilir büyük kaplumbağa akvaryumda büyük dert :)

Emre abinin akvaryumlari tanittigi konuda cizgili akvaryumuna bir goz atin isterseniz sahsen en dogal buldugum kuru alan sekli o bir uyede mangoyu iplerle baglamisti oda cok dogaldi ve sizin akvaryuma tam o uyabilir bunu hatirladigim iyi oldu :)

captainsmith adli uyenin konusuydu telefondan girdigim icin link bulmak cok kolay olmuyor

teşekkürler formda bir gezinti yapsam iyi olacak belki işimi kolaylaştırıcak fikirler bulurum bulana kadar arıyıcam artık :)

taşlar ağırdır ama alisarp devrilme gibi bir ihtimal göremiyorum birde hayvanlarımız hadi en fazla 1 kilo olsun yinede 20 kiloluk ( ki en hafif hali ) taş kütlesini hareket ettiremez bence

Taslarin hareket etmesi onemli degilki zemine yapacagi baski onemli
Bulamam dedim ama bulurmusum :)
mailto:/forum/Konu-asma-kat-kuru-alanim.html
Buda emre abinin kuru alani
mailto:/forum/Konu-150x80x70h-840-lt-ve-diger-iki-akvaryumum.html?

Taslar tamamen duz olmadigi icin basinc tasin kutlesinden cok cok fazla olacak

Zeminde kum oldugu taktirde tastan kuru alan olur silikonlamaya bile gerek yok hareket ettiremez zaten

Alisarp işte jakuzinin faydaları burda meydana çıkıyor :) peki altına bez gibi birşey serse şimdilik ?

Bilmiyorum olur desek bile kaplumbaga o bezi kemirir falan zannediyorum uygun bir bez ne olabilir ki ? Kum en sagliklisi olur

Su mangodan kuru alan da denenebilir

Ben giderin üstüne koydum fotolarda yok malesef ama hiç kemirmedi ilgilenmedi bile bu mikrofiber bezlerden

silis kumun bir faydası da temizleme sırasında taş elden kayıp tabana düşerse kum tabana destek olduğu için taşın taban camını kırmasını önlemesi tabi kalınca serilmeli. taş kuma oturduğu ve kum taşı sardığı için kayması da önlenmiş olur.

Yaptığım çizimi buldum. Akvaryum klasik bombeli ise taşlardan kuru alan olmaz, hayvan kaçar yada gene su seviyesi düşer. Bu kuru alan uygun olur.
mailto:/a/img401/1462/nkkg.jpg

Eğer benim akvaryumum gibiysede üste kuru alan olmaz, ama kayalar yüksek tarafa örnekteki gibi koyularak kuru alan yapılır ve önden kaçamayacağı için su hacmi tam kullanılır.
mailto:/forum/Konu-benim-ufaklilar-ve-evleri.html

Geri