Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Carlos ve Rosalinda :)

Cvp: Carlos ve Rosalinda :)

Bende bu yöntemi kullanıyorum, ama ne olur ne olmaz sormak istedim.

En iyi iş gördüğü nokta o zaten :)
Bazıları kaplumbağalara dokunamıyor. Bu ağlarada tırnak takılması falan hayvanı sıkıntıya sokar. Bu sebeple yapan varsa uyarmak için konuya değinmiş olduk.

Akvaryumun son hali:) Baya bir mutluyuzz:)))

IMG_7955.jpg

IMG_7966.jpg

mailto:/vad2pc3vn/IMG_7989.jpg
mailto:/ve8yev9ch/IMG_7996.jpg
IMG_8003.jpg

IMG_8020.jpg

IMG_8084.jpg

IMG_8122.jpg

Çok güzeller. Özellikle ilk ve son resim çok iyi :)

İnsanı kıskandıracak fotoğraflar bunlar. Siz akvaryumun bir köşesine nazar boncuğu iliştirmeyi unutmayın :)

Özellikle birinci resimde çok şeker çıkmışlar. Maşallah diyorum

orçun senin resimleri görünce benimkilerin ilk hali geldi gözüme, unutmuştum iyi oldu şimdi koca danalara döndüler sevimlilik kalmadı. maşallah hayvanlar güzel; ortam güzel. hayır olsun.

:))9 Teşekkürler

Valla benimkilerde büyümeye başladı bu sabah uçuşan deri parçaları vardı :)) Umarım bende büyüdüklerini görebilirim:)

Bir kaç resim daha :) Yemleri eşit vermeme rağmen biri diğerinden daha çabuk büyüdü anlamadım:)

IMG_9446.jpg

IMG_9448.jpg

Sudaki hareketlilik dahi büyüme hızında etkendir. Benim kaplumbağalar arasında da bu durum kısmen oldu. Biri kıyıda köşede dururdu, diğeri sürekli yüzerdi. Çok yüzen 1 cm fark attı.

hmm küçük olanda ilk başta geldiğinde tutuktu sonradan açıldı.)) Demek ondan mış:))

ilk resme ilk anda baktığımda çift başlı alttakinin kabuğunu da kaya sandım. güzel görüntüleri var maşallah. pek belli bir özellik gözükmese de alttaki erkek üstteki dişi havasında kısmet artık ne çıkarlarsa

Demin ki ölçümlerime göre :)

Carlos 5 cm Rosalinda 4 cm olmuş , acaba marul vs.. gibi birşeyler vermeye başlasam mı ? Ve nasıl versem?

marulun orta körpe kısmından ufak bir yaprağı iyice yıkayıp suya at bakalım ilgilenen var mı ? yarım saat içinde elleyen yoksa çıkar. daha boyları ufak ama belki büyük olan yiyebilir.

Benim kaplumbalarda 3 4 cm marul yiyebiliyolar ama cok ugrasiyorlar yiyicem diye :) :yuppi:

Ufaktan alışmaları çok iyi. 8 cm olduklarında birkisel beslenmede başlıyor.

Geri