Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çizgili kaplumbağa mı oluyor ?

ShaF_cK

As 3 Üye
İstanbul-Silivrideyken müsait zamanı bulamayıp uğrayamadım şimdi kardeşime sordurttum bu resimleri yolladı cins kaplumbağa gelicek demişti adam. Sanırım çizgili ama biraz değişik gibi geldi sizlere sorayım dedim.

mailto:/oQkbgo.jpg

mailto:/p4WdoN.jpg

Cvp: Çizgili kaplumbağa mı oluyor ?

Evet bunlar çizgili dere kaplumbağası Şafak.

inşallah hastalanmadan bir an önce ilgili ve sorumluluk sahibi biri tarafndan alınırlar

Yerli türlerin üretim dışında doğadan toplamak suç. Hemen ilgili tarım ve köy işleri yada orman bölge müdürlüğüne şikayet et.

hmm tamam :) farklı bir düzenek istemese alırdım bir şekilde :) ilk gittiğimde cins gelecek demişti kırmızı yanak dısında dıye. Heyecanlanmıstımda cızgılı cıktı sarı yanak cumberland fılan olsaydı bir de güzel olurdu :)

üretim cıftlıgınden gelıcek dıyordu yanlıs hatırlamıyorsam abi cunku aralarında kırmızı yanakta var

Bunu İlker arıyordu sanırım. Alırsa başka yer yaparsa olur.

abi suan Rize'de olduğum için o işi ayarlamam sıkıntı olur. BEC de yazmıs Eskişehir de 45 tl demiş diye Silivri de 20 tl mı ne demişler sanırım. Ben orda olsam ayarlardım isteyene ama uzaktayım şuan :/

Yerli üretim ülke içinde satışı olmuyor diye biliyordum? , ayrıca üretimden geldiğide şüpheli ! Bence almak yerine şikayet edin uyarı alsınlar doğaya salsınlar. Res lerde yapamıyoruz ama bu hayvanlar için doğa şartları uygun.

Ellerinde çiftlikten aldıklarına dair fatura, belge varsa sorun değil. Neslihan ın dediği gibi o çiftlik ülke içinde satış yapmıyordu ama başladıysa sorun yok.

Abi orada olsam uğraşabilirdim ama burdan oraya ulaşamam suan :/

Benim korkmaya başladığım şey; res temin etmekte zorlanan ya da satış yapamayan petshoplar umarım yerli türlere yönelmezler, toplayarak ya da küçük üretimler yaparak piyasa ortaya çıkarmasınlarda.
Bu ara arttı sanki çizgili görmeye başladık. :(

Umarım karışık işler dönmüyordur. O çiftlik res üretimi yapıyormuydu hatırlamıyorum.

Off canim sıkıldı görünce bu bebekleri
Yerleri doga bunlarin yaa yazik

İstanbulda olsaydım alırdım açıkçası. Keşke bir şekilde sahiolenebilsem bir yavru cizgiliyi

Benimde imkanım olsada hepsini alsamda ö şekilde isteyenlere de yollayabilsem hem onlarda kurtulmuş olur. Ama İstanbul'da değilim şuanda.

Bunun yanı sıra dediğiniz doğru fakat bilmiyorum nereden geldiklerini bana söylenen o idi daha gelmeden önce yurtdısından getirilmesi yasak olduğu için üretim yerinden gelicek demişti.

İyi de bizler aldikça bunlar daha çok hayvani getirecekler,biz kurtarmiş olmuyoruz bu şekilde malesef :(

Semiha Hanım dediğiniz doğru fakat çoğu petshop artık getirmiyor yasaktan ötürü. Özellikle ben Rize'deyim şuan bütün hepsini gezdim tek 1 tane bile yok. Mutlu oldum tabi birazda üzüldüm farklı bir cins olur umuduyla bekliyordum. Ama benim zevkim için onlarca kaplumbağanın eziyet çekmesi daha kötü bir durum. Elimizden şuanlık en fazla şikayet etmek gelir.

Çizgili zaten yurt dışından gelmez Şafak, ülkemiz hayvanı.
Çiftlikten alındıysa sorun yok bence Semiha. Derdimiz doğadan alınmamış olsun. Bunun cezası var. Doğadan hayvan yada yumurtasını almak bırak ticaretini hobi amaçlı olarak dahi yasak.

Bunları hangi pet shop dan aldın İstanbul a gelecem iki güne kadar gelmişken almak istiyorum çok seviyorum çizgilileri eskiden dereden topluyordum mini çiftliğim vardı :D vitaminle falan besleyip büyüyünce derelerine geri bırakıyordum ama lanet olası belediye o dereyi kuruttu ve bütün ekosistemini yerle bir etti kaç hayvan ölmüştür siz düşünün o beslediğim kaplumbağalar o kadar emek yazık ne diyim Allah dan bulsunlar

Geri