Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dev gibi slider kaplumbağalar

venom

Gümüş 2 Üye
İnşalah bu kadar büyür bizimkilerde :33:

mailto:/spyqzn.jpg

mailto:/kbvqqr.jpg

mailto:/2m7g6fq.jpg

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zZxP6pQjnGM[/video]

Cvp: Dev gibi slider kaplumbağalar

Çok iyiymiş yaa:))

Bende bu türe baya meraklandım ama Türkiyede zor sanırsam....

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kXXwEWtEd24[/video]

biliyom bunu Çok fena ısırıyo bu hiç tavsiye etmem :33:

orçun o snap turtle parmak koparan diyorum ben. beslenecek bir tür değil.

venom inşallah bu kadar büyümez buna güç yetmez. en azından benim ömrümde yetmez.:smile:

Türkiye de varmı ki bu türün satışı?? Heyecan yaptım:)))

:33: Bunlara yemde dayanmaz ayda 150 liralık yem yer :haha:

bulk-27-32-lbs-4-x-6-83-lbs-.jpg

Böyle kova kova yem alırız artık :33:

büyüdüklerinde otlama sürecine girdikleri için bundansa pazar alışverişi yetebilir.

he evet doğru ya Büyüyünce otobur oluyolar :133:

Gerçekten büyüdüklerinde yere göğe sığmayacaklar.

Bu arada ikinci mesajda gösterilen ilk kaplumbağa alligator snapping, sonraki iki kaplumbağa common snapping turtle. Kapan kaplumbağa olarakda bahsedilir. Ancak bunların boyları gördüğünüz gibi bayağı büyür. Yani birine yaklaşık 1-2 ton hacimde akvaryum gerekir. Kesinlikle çocuk yada anlamayan biri yaklaşmamalı. Uzatılan bir parmak geri gelmeyebilir. Çok güçlü çeneleri var.

http://www.youtube.com/watch?v=tXBhHyf2-fo

ilk kez gördüm böyle birseyi. parmak falan değil sadece kolu versen o da gider.

bunlar dibi pislikten görünmeyen su boylarında yaşadıkları için o suya girenin vay haline.

bundan daha büyüğünü 2-3 gün önce gördüm gözlerime inanamadım fotoğrafını da çektim koyucam 8 yaşındaymış ama nerde baktılarsa dinazor olmuştu.

bunla aynı boyda 2 gün önce bir akvaryumcuda gördüm fotoğrafını da koyucam 8 yaşında ama devasa

Aynı adam daha öncede bir videoda bu hayvana karpuzu ısırtıyordu. Hayvana eziyet resmen.

Bu hayvandan geçen yaz bir kaç gane pet shoplarda gördüm. Nadirende olsa getiriyorlar ama gerçekten evde beslenecek bir canlı değil.

Emre abi Turgay Bora beyi ve sitesini biliyorsunuz inun disi kaplumbagasi 35 cm kadardi sitesinde var bakarsan rampali akvaryum yapmis balkonunu da taslar ve legenlerle sular koymus yazlari kaplumbagalar istediginde balkona cikip gunesleniyolar istediklerinde tekrar iceri giriyorlar cok guzel bence

murat yazıcı' Alıntı:
http://www.youtube.com/watch?v=tXBhHyf2-fo

ilk kez gördüm böyle birseyi. parmak falan değil sadece kolu versen o da gider.

Ayy yazik hayvana ya
Bunu nasil evde besleyebiliyorlar bilmiyorum

Evet İpek Turgay bey en profesyonel bakıcı diyebilirim. Kendi yavrusu ile yaşayan kaplumbağası var. Bahsettiğin büyük kaplumbağa sanırım yumurta ve yavru aldığı prenses.

Bu kaplumbaga turunun kucugunu kaplumbagalar ile besliyolardi. Youtubede gordum. Icine 10 dan fazla balik koydular 5 dakkada balik kalmadi.

Cvp: RE: Dev gibi slider kaplumbağalar

AEK' Alıntı:
Evet İpek Turgay bey en profesyonel bakıcı diyebilirim. Kendi yavrusu ile yaşayan kaplumbağası var. Bahsettiğin büyük kaplumbağa sanırım yumurta ve yavru aldığı prenses.
Evet dogru prenses :) insallah hepimize nasip olur yavru almak

Bu balkon isi benimde cok hosuma gitti benimkiler biraz buyuyunce bende yapmak istiyorum gerci zaten yazlari sisme havuz almistim onlar icin onu koyup guneslendiriyorum ama bir sure sonra onu patlatabilitler

Şişme havuz yerine plastik küvet alınabilir. Hatta bulursan şu kaplumbağalar için yurtdışında olan siyah büyük olanları süper okur. Yazın bir süre orada vakit geçirebilirler. Ama balkon kapalı olmalı. Kargalar gelip sorun çıkarmasın.

Yani arada camları açılıp güneşlenme sağlanır. Esintide olmaz.

Geri