Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dev gibi slider kaplumbağalar

Cvp: Dev gibi slider kaplumbağalar

Balkona küçük kaplumba konmaz. koyarsan başında bekliycen sürekli yoksa karga gelir alır ama 20 cm den büyükse bişey olmaz. Bide etrafta karga yok diye bırakıp gitme sakın çünkü onlar çok uzaktan saklanarakta izliyolar Gözleride çok uzağı görebiliyo ona göre yani aklında bulunsun

Bana sorarsan kaplumbağa yerde iken büyüğe dahi saldırabilir. Baş yada kuyruk tarafından kaptımı rahatça koparır. Çünkü gagaları çok kuvvetli.

Bizde de teras var ama uygun alan bulamıyorum. Nasıl rampalı ve rahat girip çıkacağı bir yer yapabilirim bilemedim. Çıkışı kolay, rampa ile hallederim de inmek istese geri nasıl inecek terasa. Var mı önerisi olan pratik?

Hem içeriden çıkış hemde içeriye giriş için rampa olmalı.

Aslında olabilir, akvaryum silikonuyla içerisine de rampa yapıştırılabilir. Büyük bir kap bulmaya çalışayım. Havaların da ısınacağı yok bu gidişle gerçi.

Benimkiler simdilik kucuk biraz daha buyuyunce balkonda onlar icin guzel bir alan olusturacagim sisme havuz simdilik isimi goruyor :)

Evet yazın gelişi bu sene Haziran' ı bulacak gibi. Hayvanın boyutuna göre ya 20-30 cm yada 30-40 cm yükseklikte büyük bir kap iyi olur bence. tek rampa ile içeriden çıkış bir yada iki rampa ile içeriye giriş yapılabilir. Giriş birden fazla olursa her iki yandan girebilir, aramak zorunda kalmaz.

Birinci resim çok hoş olmuş benimkilerede benzemiş ben büyük olan küçüğünü sırtında taıyorda:t65y:.Ama ben kaplumbağmın büyümesini elbeette istiyorum ancak bana göre küçükler daha sevimli

Geri