Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Duman Geldi Hoşgeldi.

Cvp: Duman Geldi Hoşgeldi.

Geçmiş olmasına şimdi gerek var. Yaklaşık 10 aydır baktığım duman 3 hafta kadar önce öldü. Yaklaşık 10Cm idi. Balkonda güneşlendiriyordum. Yaklaşık 3 haftadır fazzla hareketli değildi zaten. Tam techisatlı bir akvaryumad bakıyorum. Akvaryum dediysem konuda gösterilen bu kapta ;

mailto:/img259/2448/newdscf0706.jpg

Kuru alanını Turtle Dock benzeri asma tipi yaptım. Yakında fotoğraf koyarım, ısıtıcı- filtre filan hepsi var.

Balkonda güneşlendiriyordum duman'ı. Sonra gölgeye çektim alışsın ortama diye, 5 dakika içeri gittim ve geldim. Geldiğimde hareketsiz bekliyordu, anında kaskatı kesilmişti. Hareket ettiremiyordum. Suya tuttum falan ama hareket ettiremedim. Ölmüştü. Çok çok üzüldüm. Hemen yaşadığı yeri tertemiz ettim ve petshop'a gittim. En ama en hareketli 2 tanesini seçtim ve poşete koydurdum. Sera rafy Royal adlı yemden aldım. İçinde ufak balık ve karides var. Zaten evde Duman'dan kalan yeşil yemlerden de vardı teranın. Adını unuttum. Vitamin ve mavi damla da aldım. 3 haftadır kapluşlar çok rahatlar, duman'ın büyüklüğünü arıyorum fakat bunlar da büyür umarım. Şuan için hiçbir sorunları yok. Yem yiyorlar, yüzüyorlar. Kovalaşıyorlar. Dipte oturuyorlar, yukarıda yüzüyorlar filan. Tek sorunum kuru alana çıkmıyorlar. Koyu yeşil olan kaplumbağamı gece spot lamba açıkken 3-4 kere farklı günlerde kuru alanda gördüm fakat beni görünce anında atlıyor geri. Diğer kalumbağayı kuru alanda daha hiç görmedim. Sorun ne acaba.

Başınız sağolsun :( Kuru alan lambası açık ve eğim uygunsa çıkarlar onlar. Sizin görmediğiniz zaman çıkıyorlardır veya hala alışamamışlardır. Benim 2 senelik kapluşum kuru alana farklı birşey koysam ya da halıkaydırmazını yenilesem en az bir hafta çıkmazdı.

Başınız sağolsun.

alcatraz' Alıntı:
Başınız sağolsun.

Teşekkürler,

tubidik' Alıntı:
Başınız sağolsun :( Kuru alan lambası açık ve eğim uygunsa çıkarlar onlar. Sizin görmediğiniz zaman çıkıyorlardır veya hala alışamamışlardır. Benim 2 senelik kapluşum kuru alana farklı birşey koysam ya da halıkaydırmazını yenilesem en az bir hafta çıkmazdı.

Size de teşekkürler.
az önce yanlarına sessizce gittim ve odanın ışığını yakmadım. ikisi de kuru alana çıkmış ışığın altında uzanmışları kafalarını yukarı kaldırmışlardı. Öyle görünce çok sevindim. Demek ki benden korkuyorlar. 1 tanesi Suya indi, tekrar rampaya gelip bi baktı yukarıdaki kaplumbağaya.
fakat yukarıdaki suya inmedi. bu olayı 2-3 kere tekrarladı en sonunda indi. 30 saniye sonra tekrar çıktı. Işığı yakmamla suya atlaması 1 oldu :D Korkudan çıkmıyorlar demek ki.

Geri