Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Göz sorunu

Cvp: Göz sorunu

Boyda 80 veya 100 cm ende 35 veya üstü yükseklikte 40 cm veya üstü bulubilirsen ekstra ekipman yenileme durumu olmadan tek kalemde halledersin.

Gozlerini ovusturma denen hareket hayvanin derileri koparmak icin yaptigi kafasini ellere goturme hareketi olabilir mi ?

Ben gozlerde bir sorun goremiyorum cunku.

Olabilir ama gentanın zararı olmaz. Diğer ihtimali de göz önüne alalım. Sabah akşam iki damla damlatsın.

Rojda ankarada isen geçen gün taymurda sipariş verilip alınmayan bir akvaryum gördüm sıfır ürün. 80*40*40h cam kalınlığı 8 mm 150 tl. İçine cam kuru alan yapıştırmışlar silikonla ama sökeriz dediler. Ankarada değilsen ihtiyacı olan arkadaşlar bakabilir. Tek hayvan için ömürlük gider. Akvaryum üstü cam kuru alan yapılırsa tabi.

8 mm ise akvaryum ustu kuru alan sikinti yaratmaz mi abi ? Ya kusak attirilmali yada aluminyum cerceve bence.

Alüminyum çerçeve yapılı kayıtları yerinde gayet sağlam duruyor.

Geçen gün bizim forumdan gizem vardı. Yazlık akvaryumu vermiştim 6 mm lik ona 5 mm kalınlığında akvaryum üstü cam kuru alan yaptırdık. Tabanda paspas kullan dedim ağırlık artmasın. 8 mm kalınlık 6 mm kalınlığındaki kuru alanı kaldırır.

Geri