Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Günün Sözü

olivia-peter

Bordo Bereli
Foruma günün sözü yazıyorum... Sizde paylaşabilirsiniz.
Her gün bir söz olmak şartıyla.
mailto:/x0p9w4.jpg

Cvp: Günün Sözü

Bazen çok basit şeyler çok büyük tebessümlere sebep olur.
Yeter ki Mutlu etmek Ve Mutlu olmak isteyin.

mailto:/29f5m36.jpg

uygulamalı özdeyişler farkındalık yaratmış. :smile:

Dostluk iki yürek arasında akan bir nehir gibidir;
Geldiği yeride temizler gittiği yeride...

mailto:/125t4co.jpg

Nerden buluyosun bunlari ya bende yaziyim diyorum ama gelmiyor ki aklima birsey

En iyi arkadaşlarımız hayvanlardır, ne soru sorarlar, ne de kusur, kabahat bulurlar.

mailto:/2h4cpqu.jpg

başına sinek konmuş sanıyordur.

bugün gazetede bir haber okudum. otobüs bir file çarpmış. zaiyat fil ağır yaralı. otobüs devrilmiş yaralananlar var otobüse arkadan araba çapmış arabadaki 3 kişide olay yerinde ölmüş.

haberi yanlış yazmışlar televizyonda şimdi gördüm bir fil ölmüş iki fil yaralı 6 ölü varmış.

En çok üzüldüğüm hayvanlardan biride fil... Takı toka uğruna hep canları yanıyor..

Bütün hayvanlar görüyor aynı muameleyi malesef çünkü insanoğlu açgözlü

Özellikle son 15-20 senede yoğun tempoda insan çalıştırmak ve bu insanların stresini tüketimle atmalarını sağlamak iyice içimize yerleşti. Bu insanlar robotlaştı, doğadan ve yerküreyi paylaştığı canlılardan koptu. Can sıkıntısı ve şehir stresini aç gözlü bir şekilde uç eğlence yada hobilerle insan, hayvan, bitki ayırt etmeksizin saygı duymadan atmaya başladı. Duygunun ve vicdanın kaybolduğu döneme girdik.

Abi okuduğum kadarıyla artık insanlar zevk olsun diye vahşi hayvanları avlıyorlarmış.. Birgün doğanın bize verdiği herşey bitecek ve o zaman değerini anlayacağız

Cvp: RE: Günün Sözü

Alisarp' Alıntı:
Nerden buluyosun bunlari ya bende yaziyim diyorum ama gelmiyor ki aklima birsey
Bu bir sır Alisarp :) Ekip değiştirirsen söylerim belki :p Zaten ekipte aktif olarak tekim biliyorsun :D

Ağustos' Alıntı:
Abi okuduğum kadarıyla artık insanlar zevk olsun diye vahşi hayvanları avlıyorlarmış.. Birgün doğanın bize verdiği herşey bitecek ve o zaman değerini anlayacağız
İnsan insan olarak kendi değerini görmediği için hiçbirşeye değer vermez oldu. İşte Emre'nin bahsettiği robotlaşma gibi, sonuç olarak mekanik düşünüp mekanik davranıyoruz.

kıymet değer verme iş sona varınca bıçak kemiğe dayanınca oluyor. yaklaşık bir ay evvel national geography'de çinde bir soft shell türünü göstermişti. chatra chatraya benzettim. hayvanat bahçesinde 2 metreye yakın bir erkeğin yaşadığı havuza çiftleşsin diye bir dişi bırakmışlar öldürmüş. sonradan türün son dişisini bulmuşlar çiftleştirmeye çalışıyorlardı. bu da ölürse soyu tükenecekti. önce ayrı kafeslere aldılar bir süre alışmaları beklendi. sonra dişiyi serbest bıraktılar her ikisi de su dibine indi. sonunu göremedim ama sanırım başarılı oldular.

Abi çinde onuda yiyorlarmış bende belgeselde izlemiştim yuh dedim ya

Valla ben bu Sohbet kismini daha cok izliyorum pek paylasimci degilim demekki :)
Aynen keske diger uyelerde aktif olsa

Yerimden memnunum diyorsun :p olsun ben 2 kişi gibi çalışabiliyorum :)

Hayat; durup bir mucize gerçekleşmesini bekleyecek kadar uzun değil!

mailto:/ngqe6o.jpg

bu öküz kurbağaları ne bulsa götürüyor. bir belgeselde zehirli semender yutmuştu anladı ama çıkaramadı sonra ölünce semender ağzından çıkıp gitmişti.

Geri