Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hayri lays yedi

Cvp: Hayri lays yedi

Yok kullanmıyorum.Yanı sıra nasıl ek yem alabilirim Emre abi ^^

Ek yem olarak sera raffy I en uygunu bence. Hatta benim aldığım 250 lik yenisinde ufak balıklarda var. Royal gibi olmasada küçük ölçekli yemler anlamında toparlamışlar.

Salı günü alırım Emre abi.Karidesle karışık herhalde.Bazen ara Öğü yemi veya Öğlen yemeğinde verebilirim. :detective:

Yem çeşitliliğini belirleyip temin ettikten sonra yeni başlık dahilinde sana yem programı oluşturabiliriz burada Burcu.

Olur.Hem bu konuda bilgim olur hemde kapluşlara daha iyi bakabilirim :t65y: :133:

Kaplumbağalar kac cm kabuk uzunluğunda ?

10cm Zilli, 7 Hayri boy olarak kabuk uzunluğunu bilmiyorum.Bir de Emre abi taşın üzerinde inmiyolar.Hastada değiller ama Zilli de taşı kokluyor kendini gömmeye çalıştığını düşünmüştün.Giremedimi ısırıyo neden sizce abi?

Kabuk boyunu ölçmek gerekir. Biz hayvanları buna göre kategorilendiriyoruz. Bu verdiğin rakamlara bakarsak biri için sera vital yemde almalısın. Bitkisel beslenme de başlamalı.

Şimdi bu taş için değerlendirirsek ıslak yada yosun tutma durumu varmı? Yosun tutma durumunda yaptıkları bir davranış.

evet bu davranış yosun olması durumunda yeme kaynaklı benimkilerin ot türevli yemeye başlamasını bu şekilde öğrenmiştim. marul veya kıvırcığın orta körpe yapraklarından bir tane yıkayıp suya at bakalım yiyecek mi ? yerse to türevlilere geçiş başlar.

Cem size zahmet olmaz ise Mantar mı? konusuna bir bakabilir misinz?

Oldu abi hangisi için yanlız.Zaten Zilli kıvırcık falan yiyiyo.Yok yosunlanma yok.Taşın yuvarlak boşlukları var.:rolleyes: :133:

Büyük olan için vital yani bitkisel besinler öğün oranları ile başlamalı. Taze sebze yemeside iyi.

O zaman Salı günü alırım.(biraz aç kalmam lazım para biriktirebilmem için.)
:rolleyes: :33:

:whistling: Hayri suda esniyo.Sanırım uykusu var.Ne yapmam lazım Emre abicik :148:

o ağız esnetme hareketi bir şey yediyse ve artık boğazında kaldıysa bu şekilde yutar. bir şey yapmana gerek yok.

Ağzında birşey yoktu.Ama uyku düzenleri bozuldu Cem abi.Dün gece annem oları uyutmadı(bilgisayarın yanında da be orayı kaptıyom annemde kızıyo).Sabah uyudular.Şimdi uyumuyolar ne yapayım :ff: :59:

birşey yapmana gerek yok. uykuları geldiğinde uyurlar. ortam karanlık olursa uyurlar. gece ışık yakma. mecbur sabaha kadar uyuyacaklardır.

Eğer bulundukları odada geç saate kadar ışık yanıyorsa sönene kadar akşam kalın bir örtü ile karanlık sağlanabilir. Tabi bir taraftan hava girecek açıklık olsun.

Cem abi kapluşlarım aç.Yemleri bitti.Yem almaya gidemiyorum babam evde.Kıvırcık verdim.Zilli hepsini yemiş ama Hayri aç.Bitkisel yem yemiyo.Çiğ tavuk eti versem yer mi?Çünkü yemi 6.35 de alıcam(kardeşimi almaya giderke pet shopa uğrucam)

Tavuk et verme, hele çiğ kesinlikle verme. Yemler zaten bugün geliyor değil mi? Bu şekilde sorun olmaz.

Geri