Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hayruş ısınıyor :)

Zeck

Bronz 1 Üye
Bugün kuru alanda ki hali çok hoşuma gitti paylaşmak istedim. :t65y:

[url=http://bit.ly/c25MCx][img]mailto:/1b/5/ntmsx.jpg[/url]*

[url=http://bit.ly/c25MCx][img]mailto:/1b/5/ntmtr.jpg[/url]*

Cvp: Hayruş ısınıyor :)

Maşallah. Ancak kuru alan biraz ufak kalmış. Köşedeki taş hareketini kısıtlar.

Cd kabından yapmıştım ilk ona sığamadı. Bunu biraz daha büyük plastik bi kapaktan yaptım. Bunuda deviriyor o taşı birazda dengelemek amacıyla koydum ama daha iyi bir çözüm bulmam gerek sanırım.

Masallah. Kaplusun cok tatlı uzun ömürle dılerim^^

kuru alanını gerçekten büyütmek gerektiğini düşünüyorum çünkü sıkışmış gibi pek rahat olamaz mesela benim kaplumbağalar kuru alanda güneşlenirken yer değiştirebiliyor hareket ediyorlar bende büyütmeni tavsiye ederim

Anlıyorum. O zaman kısa zamanda yeni bir kuru alan yapmam gerek :)

maşallah. eleman iç dizaynda değişiklik düşünüyormuş gibi bakıyor. onu buraya şunu oraya. kuru alanda da taşı kaldırıp şu şekilde sabitleyebilirsin. taşın arkasındaki iki vantuzu aşağıya çekip kancaları yukardan aşağıya doğru takarsan yukarı kalkmaz. diğer vantuzlarda aşağıya eğilmesini engeller. bu şekilde dengeyi sağlarsın.

Evet bakışlar hep öyle. :) Tamam öyle yapıyım yeni kuru alanı yapana kadar biraz daha rahatlamış olur.

Hayruş ordan cok rahat firar eder dikkat ^^ benimkiler dağcı gibiolur olmaz yerlere tırmanıyolar :haha:

Kuru alanın olduğu kısmı resim çantası yapılan malzemeyi ve çubukları kullanarak çıkamayacağı şekilde yükselttim. Çıkamıyor :) Arkada görünen beyaz kısım o.

Başları cıkmasın dikkat kacarlar walla :fear:

Gerçekten çok tatlı.Ayakaları havaya kaldırmalarına bayılıyorum bu kaplumbağalarım.Birde kuru alanı nasıl yaptın?

Bu arada benimkide firar etti.Yerde otururken yanımdan geçti.Şanslıymışımda gördüm ve akvaryuma geri koydum:haha:

Geri