Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hayruş ısınıyor :)

Cvp: Hayruş ısınıyor :)

Evet ayaklarını kaldırınca çok güzel görünüyorlar ve komik :) Ben yaklaşık 6 kez kuru alan denedim bu 5. Benim kaplumbağam biraz büyük ve hareketli olduğundan deviriyor. Bu fotoğraflarda görünenleri dondurma kutusu kapağından yapmıştım bide aynı malzemeden rampa yaptım ve üzerini ince havluyla kaplamıştım vantuzlarla tutturdum yalnız küçük oldu ve sağlam değildi hareketi kısıtlıydı burdaki arkadaşların söylediklerini dikkate alarak bende son olarak bunu yaptım bu sağlam ve kalıcı oldu akvaryuma geçene kadar idare eder diye düşünüyorum.

[url=http://bit.ly/c25MCx][img]mailto:/1b/b/nzrk5.jpg[/url]*

Ben geçici olarak plastik kapta bakıyorum. Bu kabın kapağını bu şekilde kestim rampayı ısıtıp bükerek yaptım ve halı kaydırmazla kapladım. Tabi sonra etrafını resimdeki gibi kapattım yoksa intihar. :) böylece su seviyesinide yükseltebildim.

Dikkat etmek gerekir. Firar ediş noktası yada yardım aldığı nesne varsa önlem alınmalı.

Zeck' Alıntı:
Evet ayaklarını kaldırınca çok güzel görünüyorlar ve komik :) Ben yaklaşık 6 kez kuru alan denedim bu 5. Benim kaplumbağam biraz büyük ve hareketli olduğundan deviriyor. Bu fotoğraflarda görünenleri dondurma kutusu kapağından yapmıştım bide aynı malzemeden rampa yaptım ve üzerini ince havluyla kaplamıştım vantuzlarla tutturdum yalnız küçük oldu ve sağlam değildi hareketi kısıtlıydı burdaki arkadaşların söylediklerini dikkate alarak bende son olarak bunu yaptım bu sağlam ve kalıcı oldu akvaryuma geçene kadar idare eder diye düşünüyorum.

[url=http://bit.ly/c25MCx][img]mailto:/1b/b/nzrk5.jpg[/url]*

Ben geçici olarak plastik kapta bakıyorum. Bu kabın kapağını bu şekilde kestim rampayı ısıtıp bükerek yaptım ve halı kaydırmazla kapladım. Tabi sonra etrafını resimdeki gibi kapattım yoksa intihar. :) böylece su seviyesinide yükseltebildim.

Zemin ve rampa güzel olmuş. Hayvan rahatça kullanır. Ancak etraftaki naylon olmamış. Onu yırtıp atlayacaktır. Daha kötüsü yandaki ile uğraşır ve yırtıp dolanıp akvaryuma düşerse boğulur. Yan koruma için en kötü ihtimal gene plastik kaplama uygulamalı.

[/quote]

Zemin ve rampa güzel olmuş. Hayvan rahatça kullanır. Ancak etraftaki naylon olmamış. Onu yırtıp atlayacaktır. Daha kötüsü yandaki ile uğraşır ve yırtıp dolanıp akvaryuma düşerse boğulur. Yan koruma için en kötü ihtimal gene plastik kaplama uygulamalı.
[/quote]

Aslında bunu düşünerek naylonu iki kat kullandım ve iyice sabitledim yalnız daha iyi bişey olabilir tabi. Nasıl yapacağım hakkında henüz bi fikrim yok.

kuru alan güzel olmuş. kapağıda bu şekilde değerlendirmişsin. diğer parçalardan yeterli yükseklik çıkarsa kenarlara onları koyabilirsin. lehimle kenarlarını ısıtıp yapıştırarak birbirine birleştirirsin.üst kısmından da galvanizli telle dikdörtgen şeklinde bir kat geçip sabitlersin sağlam olur.

İleride kuru alanı büyültmen lazım.Benimki kuru alanda ısınmış taşların üstüne çıkar.

cem' Alıntı:
kuru alan güzel olmuş. kapağıda bu şekilde değerlendirmişsin. diğer parçalardan yeterli yükseklik çıkarsa kenarlara onları koyabilirsin. lehimle kenarlarını ısıtıp yapıştırarak birbirine birleştirirsin.üst kısmından da galvanizli telle dikdörtgen şeklinde bir kat geçip sabitlersin sağlam olur.

Böyle düşünmüştüm yalnız kalan plastik yetmedi tamamını kapatmaya birde nasıl sabitlerim bilememiştim. Başka bir plastikle dediğiniz gibi lehimle denerim. Teşekkürler.

ninjakaplumbağa19' Alıntı:
İleride kuru alanı büyültmen lazım.Benimki kuru alanda ısınmış taşların üstüne çıkar.

Bir süre sonra akvaryuma geçtiğimde kalıcı bir kuru alan olucak.

zehra lehim bulamazsan akvaryum siliconu da olur. hatta daha sağlam olur. lehim ince iştir. bu konuda elin yatkın olması gerek. ben böyle çok şey yapıştırdığım için alışkanlık oldu. düşünemedim yapabilirmisin diye.

Lehim var kullandığım oluyor ara sıra ama yinede tecrübeli olmakta fayda var. Silikon benim için daha sağlıklı olur sanırım
.

kullandıysan deneme yapabilirsin ama fazla bastırma bir anda erir. bir de yaptığın yerde pencere aç iyi duman çıkar soluma dikkat et. siliconu şu açıdan önerdim. lehimle sağlam yapıştırma yapamazsan hayvan zorladığında açılabilir ve kirişi kırabilir.

Denemekte fayda var olmazsa silikonla yaparım. Bu kuru alanı yaptıktan sonra kenardaki naylonlara dokunmadı bile. Ama ne yapacağı belli olmaz :)

Geri