Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ismi olmayan lakablarını kullandığımız kaplumbağam :))

Steelo

Bronz 5 Üye
benim kaplumbağam 1 temmuz 2011 doğumludur. Doğum yeri Samsun :D aldığımda ilk gün kabuğuna çekildi öylece durdu :( şimdide kabuğununa çekildiğini görmedim çok çabuk insana alışıo sabah evden birini gördümü akvaryumdan başını çıkarıp bakıo , evin çocuğu oldu artık ... Genelde insanlar pek kaplumbağa sevmez ama bu hayvanlar çok akıllı , şimdilik bu kadar zamanla daha çok tanıtacağım :))

Temmuz 2012 :p Doğmayan bir tospik galiba :)
Resiimlerini merak ettim. Paylaşırsan sevinirim.

Cvp: ismi olmayan lakablarını kullandığımız kaplumbağam :))

ahahhah , tüh yaa elim yanlış basmış 2011 olarak düzeltelim lütfen :D

resimlerini de paylaşacağım ama akşama :)

bekliyoruuzz :D

peki akşama paylaşırım inşallah :D

Leonardo'dan 1 ay büyük :) Resimleri bekliyoruzz :)

yaşlandı o zaman bizimki :D :D

hahaha :D Birazcık :p

aman ömürleri uzun olsun da büyük olsun ziyanı yok :)

Evet :) Bence büyük kaplumbağalar daha hoş oluyor,akvaryuma bakınca zor görünüyor küçükler :)

valla benimki şuan tam formunda , aynı kurt gibi koku bile alıyor :)

Kaplumbağaların koku alma duyusu bayağı keskindir zaten, kaç cm kaplumbağanız? :)

herşeyi iyi de boyu kısa evladın :D 5-6 cm filan ama onu çok iyi yetiştiriyorum kara murat gibi oldu gözü kara :D Sizin evlat kaç santim ?

Hastalık geçirdiği için büyümesi geçikti biraz ^^ Neyseki fazla kısa kalmadı 4,6 falan mm'sine kadar ölçüyorum :D Sizinkinin boyu çok normal :)

geçmiş olsun çok üzücü olmuştur sizin için :( , allaha şükürler olsun benim bebek sağlam daha hiç birşey olmadı taş gibi maaşallah :)

Maşallah,neyse ki kapluşum iyileşiyor,büyüyor artık,atlatıyoruz hastalığı :) İnşallah kimsenin kapluşunun başına gelmez bu hastalık,çok zor :(

amin :) vallaha ona bişey olsa naparım bilemem :( , ona olmasın bana olsun ... Çok şeker

işte benim evlat bu avatarda olan :D

Bence de çok şirin hepsi :133: 2-3 ay önce bir kaplumbağa kaybettim :( Çok kötü oldum,inşallah bu kaplumbağama hiç bir şey olmaz,hele ki bu kadar alışmışken kafayı falan yerim heralde :(

başın sağolsun allahtan evlatta bişey yok fakat benimde balıklarım öldü 2 tanesi :( çocuğumun resmi gözüküyor değil mi

Sağol,evet görünüyor gerçekten çok şirin :) Seninde başın sağ olsun,kaplumbağanın bakım şartları hakkında detaylı bilgi verebilir misin ? ^^

Geri