Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ismi olmayan lakablarını kullandığımız kaplumbağam :))

Cvp: ismi olmayan lakablarını kullandığımız kaplumbağam :))

valla yemek olarak kurutulmuş karides,balık yemi,et falan yediriyorum , balık akvaryumda besliyorum tahminen 15x30 büyüklüğünde ısıtıcısı var ,yakında su filtresi de alacağım :) senin nasıl sen anlatsana ?

Daha önceki konuda bir şey fark ettim de kuru alan yokmuş sanırım,kuru alan kaplumbağalar için hayati önem taşıyor,bilmem farkında mısın örnek olarak benim akvaryumuma göz atmalısın;

mailto:/t/k/1vzxy.jpg

bu arada su seviyesi yükseltildi.Kaplumbağanı çok sevdiğin belli,ona güzel bir yaşam alanı kurarak sevgini göstermelisin...

çok sağol resim için bunun gibi yapmaya çalışacağım akvaryumumu :) yalnız su seviyesi yükseltildi derken anlamadım :D

O fotoğrafta su seviyesi epey düşüktü hastalığından dolayı,hastalığı hafifleyince su seviyesini yükselttim. Kuru alanı bir an önce yapmalısın ki kapluş dinlenebilsin,aksi taktirde su yutma gibi bir sorunu olabilir maalesef buda ani ölüme yol açıyor. Birde durumun uygun ise 100lt bir akvaryum yaptırmalısın 10-12 lt az, kaplumbağalar için.

Benimkinden 10 ay küçük. :D

mesela şuan kurumalık bir alan varda suyun içine gömülü akvaryumun yarısını kaplıyor bende rahat olsun diye onu yan çevirdim isterse çıkabilir ama çıkmıyor oraya su yutar derken korkutma beni şidmi bişey olur mu ki ?

Kuru alanın fotoğrafını yollarsan daha çok yardım edebilirim.Su seviyesinin yukarısında mı bu kuru alan? Kaplumbağa üstüne muhtemelen,kuru alanın üzerinde ısıtma lambası olmadığı için çıkmıyor.

tamam biraz beklersen avatara koyarım çünkü imagesucktan bilmiyorum koymayı

mailto:/forum/Konu-sitemize-resim-ekleme-imageshack-ta-upload.html
buradan nasıl yükleneceğini öğrenebilirsin..

mailto:/photo/my-images/851/1202292039.jpg/

galiba oldu tam net değil ama olsun :D

Tam net değil mi? Hiç bir şey anlaşılmıyor :D Biraz düzgün çekip yollar mısın?

mailto:/img545/2412/1202292105.jpg

en net böyle :D

İlk olarak ortalık çok dağınık diyebilirim :D Benim yaptığım kuru alan gibi yap (portatif yani) suyu yükselt. Çok az o su bir kalumbağa için.Elinden geliyorsa büyük bir akvaryum yaptır.

tamam dikkate alacağım :)

Geri