Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaliteli Yemleri Yemiyorlar

Cvp: Kaliteli Yemleri Yemiyorlar

Moderetorler daha iyi bilir ama bir sikinti oldugu asikar bence

Alisarp' Alıntı:
Moderetorler daha iyi bilir ama bir sikinti oldugu asikar bence

İştahı yok değil, tavuk, balık veya kırmızı eti havada kapıyor... Kuru yemleri yemiyor sadece...

Cvp: RE: Kaliteli Yemleri Yemiyorlar

Alisarp' Alıntı:
O zaman simariklik yapiyor bence :)
Gozunun yasina bakmayin

Çok daha uzun süreler aç kaldı, ben kurtarmadan önce fakültedeki laboratuarda yem verilmeden çok uzun süre yaşadı ama insanın gözünün önünde olunca dayanamıyor...^^

diğer gıdalara alıştırmış kendini onları bekliyor. her gün bir defa suya her yemden bir tane at. yemezse 15-20 dakika sonra alırsın.

cem' Alıntı:
diğer gıdalara alıştırmış kendini onları bekliyor. her gün bir defa suya her yemden bir tane at. yemezse 15-20 dakika sonra alırsın.

Öyle yapıyorum, acaba jbl agil ve calcil alsam mı bir de sera reptilin?

Vitamin cezbedici olabilir. Yemlerde zaten gereken yemler.

AEK' Alıntı:
Vitamin cezbedici olabilir. Yemlerde zaten gereken yemler.

Bakalım, son umudum bu... Olmazsa normal tavuk ve balık etine döneceğim... Çizgililer ot yemiyor...

bunları yemeyen calcil agili hiç yemez. ama sera reptilin doğal ürünlerden yapılmadır. yeme bulayıp yedirebilirsin. devit alıp onuda yeme bulayıp dene. balık yağı vardır.

bızdede aynı sorun var un kurdu yıyor yem yemıyor halada aynı tetra yem kullanıyorum banamısın demıyor.agızlarının tadını bılıyor:D

tek düze beslenmesi yanlış sürekli kurt yememeli. bu zararlıdır. sera raffy P, carnivor gibi yemler alıp kurt verme bir süre kesilmeli. eğer yiyor ise arada marul veya kıvırcık körpelerinden verilmeli.

ozlem67' Alıntı:
bızdede aynı sorun var un kurdu yıyor yem yemıyor halada aynı tetra yem kullanıyorum banamısın demıyor.agızlarının tadını bılıyor:D

Çizgililerin dietleri amfibi hayvanlar, sinek böcek larvaları, küçük kabuklular, alg ve su bitkilerinden oluşuyor... Bu yaştan sonra sinek mi avlayacağım :D:D:D

Doğadaki sinek olsa olurda şehirde sinekler kim bilir nelere maruz kalıyor, bu sebeple veremiyoruz.

Sadece un kurdu Cem in dediği gibi hiç uygun değil. Israrla stick yem verilmeli.

AEK' Alıntı:
Doğadaki sinek olsa olurda şehirde sinekler kim bilir nelere maruz kalıyor, bu sebeple veremiyoruz.

Sadece un kurdu Cem in dediği gibi hiç uygun değil. Israrla stick yem verilmeli.

Kesinlikle katılıyorum sinek konusuna, bakalım hala stick veriyoruz #direntost :D

Sinek ve bir çok haşere yemeleri doğada mümkün. Bir çok kez böcek vs veren kişilere yanlışlığı anlattık. Bu hayvanlar bakteri taşıyabilir. Kanalizasyonlarda geziyorlar. Hadi dışkıyı geçtim birçok kimyasal dökülüyor. Hatta canlı yakalanan bir böceğin daha önce başka biri tarafından görülüp böcek ilacına maruz bırakılıp yetersiz gelmesi sonucu hayatta kalmadığınıda bilemiyoruz. Bunun yenmesindeki tehlikeyi düşünmek istemem.

Evet tost 1 ayı devirdi hala yemiyor stick yem... İştahı müthiş geçenlerde elimden haşlanmış kestane düşürdüm akvaryuma bilmeden!!! ^^. Hapur hupur yedi :D

yanında bir tane daha kaplumbağa olsa belki ona bakıp yiyebilirdi. hakikaten entresan yem yemeyip kestaneyi yemesi. vitamin damla uygulaması yaptın mı ?

cem' Alıntı:
yanında bir tane daha kaplumbağa olsa belki ona bakıp yiyebilirdi. hakikaten entresan yem yemeyip kestaneyi yemesi. vitamin damla uygulaması yaptın mı ?

Hayır yapmadım vitamin uygulaması. Ağzına damlatamadıktan sonra bence pek faydalı olmaz. Ağzının kenarına bulaşanı dili yok ki yalasın :D. Bekleyeceğim ya ölecek ya yiyecek...:hih:

ağız çevresine sürüp kafa yukarda biraz beklet az da olsa ağzını açıyor o sırada yutuyorlar. iki damla kadar olsun.

Geri