Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hastamı ?

Cvp: RE: Kaplumbağam hastamı ?

sibemirhan' Alıntı:
cem' Alıntı:
Bunlarda iyi ama yetişkinler kırabiliyor. Her ne kadar cıva yerine alkol bazlı olsa da cam kırıkları problem.

Jbl bu:
mailto:/jbl-vantuzlu-cam-derece-0--50-c-u-11932
Sera bu:
https://www.google.com.tr/search?rlz=1CDGOYI_enTR617TR622&hl=tr&ei=7GFfWvrQKcL8swGm_o7wCw&q=sera+vantuzlu+cam+derece&oq=sera+vantuzlu+cam+derece&gs_l=mobile-gws-serp.3...12851.16702.0.17759.7.7.0.0.0.0.557.2977.3-2j4j1.7.0....0...1c.1.64.mobile-gws-serp..3.0.0....0.RCBOd-_bcOg

bu gönderdiğiniz site güvenilirmi ? daha önce hiç burdan alış veriş yapmadımda
ve kargo ücreti ne kadar kusura bakmayın Cem bey belkide başınızı şişiriyorum ama anlamışsınzdır herhalde bu benim ilk su kaplumbağam onun için en iyisini yapmaya çalışıyorum fakat tecrübesizim sizin gibi tecrübeli birini görünce soru yağmuruna başlıyorum

Kargo ücretlerine de bak. Belli bir para üstü alım kargo ücretsiz. Mesela juende 150 tl üstü; teleskopta 50 tl üstü ücretsiz kargoydu.

Ek birşey lazımsa toplu al. Bizelazım ürünler kaplumbağa ve balık bölümlerindedir.

Konuları ayrıştırdım. Bundan sonra alıntı yapmadan direk yazını yaz emirhan. Alıntı kalabalık etmesin.

Cvp: RE: Kaplumbağam hastamı ?

cem' Alıntı:
Kargo ücretlerine de bak. Belli bir para üstü alım kargo ücretsiz. Mesela juende 150 tl üstü; teleskopta 50 tl üstü ücretsiz kargoydu.

Ek birşey lazımsa toplu al. Bizelazım ürünler kaplumbağa ve balık bölümlerindedir.

benim kartımda şuanda 24 TL var fakat sizin gösterdiğiniz site 28 TL istiyor ama ben n11.com da aynısından buldum
bu olurmu acaba?

sibemirhan' Alıntı:
cem' Alıntı:

benim kartımda şuanda 24 TL var fakat sizin gösterdiğiniz site 28 TL istiyor ama ben n11.com da aynısından buldum
bu olurmu acaba?
ve ben yemi kuru alana atıyorum kaplumbağam yemi görüp ağzına alıp suya götürüp orda yiyor bazende kuru alanda yiyor sonra suya giriyor doğrumu yapıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Olur. N11'de sistem mal teslimatından sonra onay istiyor sonra para ilgili firmaya aktarılıyor. Bunu unutma.

Bir de gelir gelmez açıp bak kırık çıkık var mı öyle imzayı at. Kırıksa kargocuya tutanak tuturup geri ver.

Su kaplumbağalarının tükürük bezi yoktur onun için suda yerler. Yem emdikten sonra suda hemen önüne at vakit kaybetmeden yesin. Yada elden uzat ısırıp alsın.

Cvp: Kaplumbağam hastamı ?

sizin gösterdiğiniz juenpetmarketen aldım linkini verdiğiniz tekrar para yatırdım kartıma yemde ise ben kuru alana atıyorum yemi o alıp suda yiyor zaten bu elden verme mantığıyla aynı değilmi? ve aldığım ısı ölçerele kuru alanın ısısını ölçebileceğim demi ?

Yemi o şekilde de verebilirsin. Dereceyi kuru alana koymadan evvel vantuzu çıkar sıcaktan kurumasın.

Cem bey bu benim akvaryumum ısıtıcıyı kaplumbağyı kuru alanı ampülü kumu taşları görebilirsiniz isterseniz yeminin ve vitaminin fotosunda atarım

anlamadım sanırım sitede sorun var fotoğrafı yüklediğim halde olmuyor

yaklaşık 1-2 saatir kaplumbağam kuru alanda arka ayaklarını uzata bildiği kadar uzatıyor sağ ayağını sağ tarafa sol ayağını sol tarafa uzatıyor bu normal bir şey mi yoksa hastalığıyla mı alakalı yoksa yeni bir hastalıkmı türüyor ?

O harekete balerin duruşu deriz. Bu mutlu olduğu anlardan biridir. Ayakları açarak ısıdan maksimum faydalanır. Bacaktaki kılcal damarlar yoluyla ısıyı tüm vücuda dağıtır.

www.hizliresim.com sitesinden resmi yükleyip forum yazan linki buraya kopyalayıp yapıştıracaksın.

bunlar fotoğraflar isterseniz yeminin ve vitaminin ısıtıcı vb. şeylerinde fotoğrafını atarım he bu arada ısı ölçer elime ulaştı açtım kutusundan kırık çıkık yok ama nasıl kullanıcağımı bilmiyorum ?

Ampul armut ampul değil mi ? Sarfiyatsız florasan değil. Kapağı o şekilde kaldırma. Düz vaziyette ampul tam kuru alanı ortalayacak şekilde sağa kaydır. Sol taraftaki boşluktan akvaryum hava alır. Eğer olanak varsa suyu 1 cm daha yükselt.

Isıtıcı tam batabilen modelse yatay vaziyete indir. Tabandan 8-10 cm yukarıda dursun. Derece ise diğer köşede önde tabana yakın dikey duracak.

Kuru alan ısısı için önce vantuzu çıkar. Normalde hayvanı ikame kibrit kutusu ayarında birşey koyarız ama seninki ufak daha doğrudan dereceyi kuru alana yatır. Yarım saat sonra bak 32 derece olduğu yer uygun mesafedir. Sonra derecenin vantuzunu takıp suya dediğim gibi koyarsın.

evet Cem bey söylediğiniz gibi apmpülü ortaladım ısıtıcıyı yana çevirdim ve yukarı yükselltim su seviyesinde yükseltim dereceyi de dediğiniz gibi yerleştirdim ve şunu fark etim ısıtıcım 32 derece yapıyomuş ben 28 dereceye ayarlamıştım hemen 24 dereceye ayarladım onun mantığında çünkü 4 derece fazla yapıyormuş daha ısı düşmedi hala 32 umarım doğru ayarlamışımdır ve yem vitamin ve gentanın da fotoğrafını yükledim onlarda bir sorun varmı ?

Isıtıcıyı biraz daha indirebilirsin. Dereceyi filtre tarafı ön köşeye getir.

Isıtıcı su hacmine göre güçlü veya kalibrasyonunda hata varsa göstergeden yüksek ısı olabilir. 24 değilde 26 dereceye ayarla. Baktın değer yine yüksek çıktı biraz daha azaltırsın. Ayar yaparken fişini çekip soğumasını bekle.

Bir de gammarus al. Sera, tetra, jbl, prodac, tropical markalardan biri olsun. Ahm bitmeye yakın yada yarıya inince sera raffy P al.

Kapak inceymiş. Onu izole bant ile uçlardan akvaryum camına yapıştır. Kaykılır düşer akvaryuma akım vermesin.

sanırım derecem bozuk çünkü şuan su ısısını 29 derece gösteriyor fakat elimi suya soktuğumda suyu 28 derece olması imkansız su soğuk 30-40 dk bekledim hala aynı

El ile bu anlaşılmaz. Ev sıcakken soğuk hissedersin dışardan gelip baktığında su sefer sıcak gelir.

Sera derecelerde arıza duymadım şimdiye kadar. Ama aynı dizayn "boyu" marka derecelerde bu sık oluyor.

benim derecem jbl sanırım arızalı suda çıkartıp kuruladım odada durdu 1 saat hala aynı 29 dereceyi gösteriyordu bende onu test etmek için elektirikli sobaya yaklaştırdım ısı yükseldi sonra bozuk değilmiş düşüncesiyle tekrar suya koydum bu seferde aynı derece kaldı sanırım arızalı ve ben ürün e hiç zarar vermedim kutudan çıkarıp suya koydum sadece

Bozuk değildir. Jbl 'de sera ile aynı kalitede ürün. Su bir anda soğumaz. Doğru netice için sabahı bekle.

dediğiniz gibi sabahı bekledim hala aynı dün gece ben buzluğa koydum 5 dk bekledim sıfır olunca suya koydum 28 derece dedi sabahı bekledim 29.5 dedi bende ısıtıcıyı 24 dereceye ayarladım şimdide 30 derece diyor bende ısıtıcının fişini çekip 1-2 saat bekledim hala 30 dereceden 1 gram düşmedi bende ısıyı yükselltim tekrar 28 dereceye ayarlıyp ısının yükeselmesini bekledim 1 buçuk saat filan geçti hala 30 derece 1 gram bile yükselmedi

Geri