Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın bir gözü kapalı

kolili0

Bronz 4 Üye
beyler bayanlar benim küçük kaplumbağam alalı 3 gün oldu 1 gözü açık 1 gözü kapalı bunun nedeni nedir ?

Cvp: ACİL YARDIM!!

akciğer enfeksiyonu olmuş olabilir. Kabuk altında pembeleşme var mı?
yemesinde problem var mı ? akvaryumda filtre var mı ?
eğer bunlar yoksa sadece göz enfeksiyonuda olabilir.
acilen veterinere götürmelisiniz

veterinere getirme imkanım yok yemlerini çok güzel yiyor kabuk altında pembeleşme yok.

göz enfeksiyonu olmuş o zaman.
akvaryumda mı bakıyorsunuz ?
veterinere götürmeden tedaviye başlayamazsınız çünkü veteriner damla söyler.

akvaryumda filtre yoksa mikrop kapma ihtimali yüksek.
veterinere götürmeden hiçbişeyden emin olamazsınız.

iç filtre var bende ama su az olduğu için takmıyorum ?

su seviyesini yükseltin mutlaka filtre kullanın ısıtıcı kuru alan kuru alan ısıtma için masa lambası alın mutlaka

su seviyesini yükseltirsem kaplumbağa küçük olduğu için ölme riski varmı ?

öyle bişey mümkün değil. kaplumbağalar çok iyi yüzücüdür. onlar için aksine yüzücek alana ihtiyaç var.
ama eğer çıkabiliceği kuru alan yoksa yükseltmeyin. o zaman risk var.
su seviyesiyle gözünün bi alakası olduğunu sanmıyorum. şuan yapmanız gereken ilk şey hijyenini sağlamak. suyu temizleyin ve filtreyi takın. ve bir veterinere götürün.

kesinlikle yok yeterki kuru alan olsun :) benim 35 cm su yükseklim var kaplumbağalarım küçük :) kuru alanım var

veterinere götürme imkanım yok. filtreyi yarın takıcağım kuru alan için su seviyesini yükseltmemem gerek kuru alanı nasıl yukaru yapabilirim.

su seviyesi ile ilgisi yokta arkadaşımız filtreyi kullanamıyor su seviyesi düşük olunca o yüzden su seviyesi şart

bak bu benim akvaryumum yapım aşaması örnek olarak bakabilirsin mailto:/forum/Konu-akvaryumum-tamamdir.html

kolili0' Alıntı:
veterinere götürme imkanım yok. filtreyi yarın takıcağım kuru alan için su seviyesini yükseltmemem gerek kuru alanı nasıl yukaru yapabilirim.

bu başlıkta var.
veterinere götürme imkanınızın olmaması şaşırtıcı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

su seviyesini yüksek yaparsam kuru alan olmıcak kuru alan olmıcak nasıl ypaabilirim kuru alanı ?

bak bu benim akvaryumum yapım aşaması örnek olarak bakabilirsin

burdan deneyin.

Geri