Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın bir gözü kapalı

Cvp: ACİL YARDIM!!

evet çok güzel kuru alan camını ne kadara yaptırdınz.

1 tl ye aldım 20 cm eni 15 boyu 2cm eni 10 cm boyunda 3 cam kestirdim 2 tanede 2 cm eni 5 cm boyu cam kestirdim rampa içince 7 cm boyun20 cm enin de cam kestirdim

akvaryumunu kaç cm eni boyu yüksekliği ?

benim akvaryumum küçük 30*15 küçük kaplumbağa şuan büyüdükçe akvaryumum büyültücem ben ne kadar cam kestirmem lzm kuru alan iiçin.

uzunluk = eni = yükseklik = kaç cm tam olarak

büyük olan köşeler 30cm küçük olan köşeler 15 işte kardeşim =) uznluk 20 cm

uzunluk : 30 cm eni : 15 cm ozaman derinlik kaç cm derinlik önemli

yok kardeş bak şimdi benim akvaryum dikdörtgen uzunlık yukardan aşağı=20 soldan sağa=30 küçük kenarlar ise = 15 cm

10 cm boyun 15cm enin 5cm boyunda 15cm enin 2 cm enin 5 cm boyunda 3 parça cam 2cm eninde 4 cm boyunda 2 cam kestirin

evet 8 tl akvaryum silikonu alıyorsunuz bide tabancası ile berabet 13 tl yapıyor toplam

Cvp: Kaplumbağamın bir gözü kapalı

evet kapaklı kapağın altında lamba var ışık yapsın diye ama yrn masa lambası alıcağım.

hım masa lambası alınca kapağınız kapanmaya bilir üstüne cam kestirip masa lambasının girceği şekilde deldirirseniz hem ısı kaybınız olmaz sadece 3 4 tane delik deldirin hava için yeterli ben öyle yaptım çokda sağlıklı oldu

tm kardeşim ben camı nasıl kestirecğimi anlamadım ama bi şekilde yapıcaz ne kadara mal olur bu camlar bana.

ben camlar + silikon toplam fiyatı 15 tl ye yaptım siz bu ölcüleri söylerseniz kesince o meydana cıkcak zaten nasıl oldu

tm kardeşim sağolasın verdiğin bilgiler için çok sağol yrn olsunda bakıcaz.

yanlız o ufak camları yapıştırırken dikkat edin 1 gün bekletin kuruması için sonra üstüne yapıştırım düz kısmı tamamlamadan rampaya gecmeyin

Geri