Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagamin gozundeki sisme

asi kız

Bordo Bereli
İyi günler dün gece küçük kızım rainbowun gozundeki şişlik ve kan toplanması olduğunu gördüm ve sol gozundeki bunların hepsi ve şimdi ise ara ara tam kapıyor sol gozunu açtığı zaman yarım açıyor ne yapmam lazım?pamuklu suyla gozu temizledikten teramisin surdum göz merhemi olanı göz alt kapağında bu sandıklarının hepsi ve alt goz kapağı mosmor ?başka ne yapabilirim?

Cvp: Kaplumbagamin gozundeki sisme

geçmiş olsun hayvan ya gece görmeden bir yere çarpmış ya da birisi tırnağını vurmuş olabilir. gece ortamı hafif aydınlatacak gece lambası kullanıyorsun değil mi ortam tam zifiri karanlık olmasın. hayvanın göz içinde bu kadar kanlanma varsa hayvan darbeyi gözü açık iken yemiş. mercek bölümü gözüküyor değil mi ortadaki siyah nokta. hayvanın o gözü önünde parmağını oynatıp tepki veriyor mu bak. gözü sağa sola dönüyorsa sorun yoktur.

hayvanın gözünde birşey varsa onu damla ile çıkarabilirsin. eğer içinde birşey yok ise rahatlatma ve iyileştirme açısından teramisin göz pomadı kullanabilirsin.

Gecezifiri karanlık kuru alanın cami kesmiş diye bi dusuncevar gozu açıkken baktım takip ediyor parmagimi

Alt goz kapağında kan toplanmış sanki kanama yok hemen durduabi ve alt goz kapağının orasikesik yarık gibi

Bir tane gece lambası al. Prize takılanlardan loş da olsa ortalığı aydınlatsın. Sokak lambası ışığı yansıyorsa perdeyi de açabilirsin. Gece uyanmaları durumunda ortamı görsünler. Büyük ihtimal rampa köşesi yaralamıştır. İnşallah kesik yoktur.

abi kan toplayan yer normale döndü morluklarda kaybolmaya başladı ama gözü hala şiş ve kremi yani göz pomadını sürünce tam açıyor sürmediğim süre zarfları içinde ya yarım açıyor yada tamamen kapalı gözü sabah akşam pamuğu ıslayıp gözünü siliyom bastırmadan rahatlıyor demekki hayvanki daha çok acıyor gözlerini pomadı sürünce tam açıyor ama ilacın etkisi geçtiğinden herhalde diğerzman zarfları içinde tam kapalı?sokak lambası var cami var tam karşıda onunda ışığı var abi ama ışıgı görünce uyumuyorlar benide uyutmuyor keretalar :) son olarak abi dün dışkısını krem rengi yaptı bugun kahverengiye dönüktü rengi...

hayvana gündüz genta damla damlat sabah ve öğleden sonra 2 veya 3'er damla. gecede hayvan yatmadan evvel gözüne pomadı sürersin.

nerde bulabilirm abi o ilacı?eczanelerde varmı?

neyse buldum abi de direk gözün içine mi damlatıcam nasıl ne sıklıkla kullanmak gerekir?

Eczaneden alacaksın. Kapağı açıldıktan 15 gün sonra atacaksın. Havadan gözüne damlat göz içine girer. 10'ar saniye arayla bekleyip damlat.

kaç gun kullanayım peki* az once 3 damla damlttım beklettım 10 dk kurualanda sonra akvaryuma koydum

tam on bes gunmu yoksa daha azmı*

Bir hafta kullan neticeye gore devam ederiz sonuc itibariyle bir zarari yok sadece hayvani cok akvaryumdan cikartip rahatsiz etmek.

anladım alisarp şuanda hayvan akvaryumun içindeyken bile gözleri tam açık damla damlatmadan öncesinde ya tam kapalı yada yarım açıkdı şimdi tam açık

Gözler düzeldiyse pomadı bırak bir kaç gün daha gentaya devam et.

gözü tamamen açıldı abi ama hafif şişme var ve tahmin ettiğin gibi kesilmiş gözünn alt ve kenar kısımları göz kapagının şekli değişti ötekiyle aynı değil..

Bir fotograf atar misin asiye ?

çektirise rainbow atarım alisarp yarına

abi göz tamamen kapalı dünden beridir şişmesi felan kalmadı morluk var hafiften damlayı damlatınca tam açıyor damlanın etkisi geçince tam kapatıyor göznü bu sabah damlatamadım damlayı bişi olmaz dimi?açmıyor gözünü :(

göz kapağı içinde veya göz çeperindeki yara yapışkan bir halde ise açamayabilir damla gözü rahatlattığı için açıp kapaması kolay oluyor. göz içinde birşey kalmışta olabilir ama kafayı sabit tutup birinin göz kapaklarını aralaması lazım. o gözünü tam açtığı sırada içine gelecek şekilde 4-5 defa damlat birşey varsa çıksın.

abi bu sabahdapıhtılaşmış kan geldi kulak çöpünü ıslatıp temizledim ozman gördüm gözün ne durumda oldugunuz ve gözalt kapağını parçalamış resmen gözünde bir tuhaflık yoktu parmagımı yaklaştırdıgım zman gözüne o siyah şey küçülüyor uzaklaştırdığım zman parmağımı normale dönüyordu..

Bu hayvanin gozunu ne kestiyse akvaryumdan acilen uzaklatirilmali, baska bir hayvanin yapmis olma yada baska bir hayvanin tirnaginin gelmis olma ihtimalin de var.

kuru alandan ötür olmuş alisarp çünkü ötekilere buna yaklaşmıyor sürekli takipteyim çünkü

emre beye ulaştım o bilgilendirdi beni biraz sağolsun..

damlayı kesip merheme devam etmemi ve suyuna mavi damladan damlatmamı söyledi herkese teşekkür ederim yardımları için ALLAH RAZI OLSUN..

Geri