Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagamin gozundeki sisme

Cvp: Kaplumbagamin gozundeki sisme

kan göz içinden mi dış kısmından mı geldi ?

abi iki göz kapagının birleştiği yer varya hani burnuna doğru olan kısım ordan geldi ama tüm gözü kapladı

o kısma teramisin sür kanama o bölgeden geliyor ise önünü kessin. belli saatlerde kuru bir yerde beklet. sürekli su içinde olunca kan gelen kısım kurumuyor.

abi teramisini sabah öğle ve gece sürüyom 10-15 dk kuru alanda lambasız bekletiyorum emre bey öyle tavsiye ettiği için şuanda dünden beridir kanama yok çok şükür sadece deri parçası gözünün önünü kapıyor şişlik morluk felan hiçbişi yok kalmadı çok şükür sadece o deri rahatsız ediyor rainbowu

ön kısımdaki şeffaf parçayı diyorsan o gözü koruyan kapak. gentayı daha kullanma. göz sıvılaşmasın. haft sonuna kadar devam et bakalım. teramisin göz için olanı değil mi ?

evt abi göz için olanından eski o kopmuş deriler tamamen gitmeye yeni deri çıkmaya başladı eskisi gözün önünde duruyor kendi kendine atsın diye dokunmuyorum ama kremedevam ediyorum bugun akvaryumu iyice steril edip koydum rainbowu şuan bir anormallik yok tam tersi akvaryuma girdiği için çok mutlu :)

Geri