Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağayı Elden Beslemek

benim kapluşum ben warken yem yemio ya :D ben gidiyorum uzaktan uzaktan izliyorum onu o zaman yio daha yeni aldım alışamadı heralde :D

Merhaba.
Henüz yeni aldıysanız biraz alışmasını bekleyin :)
Alışması içinde elinizle yem vermeye çalışın...Zamanla yiyecektir :)

Evet aynısı bende de oluyor x)) Ben varken yeme dokunmuyor hatta uzaklaşıyor. Sora ben gidip geldiğimde yem orda yok )

ilk zamanlar öyle olur hep :) zamanla elinizi bile ısıracaklar şahsen benim çok oluyor :D

daha elimi hiç ısırmadı :) sanırım bi kaç hafta sonra bana alışacaktır :)

zaten alıştıkları zaman yem yerken elinizi yem sanı ısırıyorlar hatta kubra arkadaşımızın derisini kaldırmış düşünün artık :D ama korkmayın niyetleri kötü değil sizi yemezler :D

Gerçekten çok acıtıyorlar :) Benide ısırdı bir kere :) Anlatmıstım daha öncede :D Bir ısırdı çektim elimi parmagımda asılı duruyor :D

Benim Fred ve Barny normalde çok iyi anlaşan iki tonton olsada yemek zamanı ortalık savaş alanına dönüyor. Mecburen elimle veriyorum, yemlerini verirken elimi iki tontonumun arasında tutuyorum yoksa yemi kapmak için birbirlerini ısırıyorlar. Arada olan benim parmaklara oluyor ama çokda fazla yakmıyorlar canımı.

Bu arada bir sorum var; ben bu tontonları Mayıs ayında aldım, biri 4,5 diğeri 5 cm idi. Mayıs'tan bu yana 1'er cm büyüdüler 5,5 ve 6 oldular. Bu gelişim hızı iyi midir, iyi bakabiliyor muyum sizce onlara?

Evet, sanırım bu gelişim normal.... Cansel'in dediği gibi niyetleri kötü değil. Ama tabi yem sanınca bırakmak da istemiyorlar ağızlarında parmaklarımız kafalarını kabuk içine çekiyorlar öyle bir acıyor öyle bir acıyor ki.. Benimki 10 cm civarı... Çenesi iyice güçlendi. Dakikalarca bırakmıyor. elimi sallıyorum tık yok bağırıyorum avaz avaz

Pide'yi bugün elimden besledim ilk hamlesinde alıp kaçmaya çalıştı ama kaçamadı :D 2. hamlesinde kaçmadı gayet güzel yedi :D

ne mutlu size :) daha ne maceralrınız olacak ona yem verirken :) insan çok mutlu oluyor değil mi onun size yaklaştığını sevmeye başladığını anladığınız zaman :)

Evetgerçekten çok mutlu oldum çok hoş bi duygu :)
bugünde avucumdan yedi sanırım seviyo beni :)

Edit furkan54ozan:Kısaltma yaparak konusmak yasaktır.

bende :)
bide bişe sorcam bugün akşam saatlerinde mesela şu waktlerde :D kayalarının arkasına girip uyuyo daha önce hç kayalarn arkasına saklanmazdı daha doğrusu şmdi de saklanmıyo,saklanamıyo :D belki daha önce de yapıodu ama ben görmyrdm ama normal mi yani uyurken öyle yerlerde mi uyurlar ?

çok oluyorum ama bişey daha sormam gerekiyor :)
ya ben bir gün evde yoktum akşam geldiğimde uyuyodu geldiğimi fark edince uyandı bende avucuma aldım seviyodum,ya çok hareketli elimden aşağıya atladı :( düşerken içine kaçtı bi yerinde bişe yok kabuğuna falan da baktım gayet iyi yüzmesinde falan hiç bi bozukluk yok sadece elimi akwaryumun camına koyduğum zaman ters tarafa yüzüyor benden korkuyo gibi ama yem verirken benim elimden yio
benden korkmuş olabilir mi? bu durum uzun sürer mi?

Merhaba.
Düştüyse korkmustur.Buyuk ihtimal bu yuzden kaçıyor sizden.Bu uzun sürebilir.Onu bir süre elinize almayın.

olay dün oldu bugün sanki eski haline dönüyo gibi geldi bana
elime mecbur olmadıkça almam artık zaten :)

Geri