Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağayı Elden Beslemek

Merhaba,

Benim kaplumbağa elimden yiyordu ama bi ara kavga ettik sanırım ben biraz hırpaladım keratayı :) Ancak şimdi yemi elimden yemeye çalışırken 2-3 hatta bazen 4-5 denemede anca alabiliyor...Acaba dengesinimi kaybetti hayvan ???

Merhaba,
Kavganız sırasında hayvancağızı korkutuysanız artık elinizdeki yemleri daha tedbirli alıyor olabilir.
Size ve kaplumbaganıza huzur dolu günler dilerim:))

Pek korkutmadım yaa konuşarak anlaştık hallettik :)

hakkatten bu hayvanın bazen beni anladığını ve güldüğünü düşünüyorum.Eğittim zaten dur,git bu komutları anlıyo :D

İlk defa eğitildiğini görüyorum :) Videosunu koyarmısınız bizlerde görelim :D

Evde değilim şu en kısa sürede çekip koyacağım zeki hayvanlar yem kabını falan da tanıyor :)

Yem kutusunu görünce hareketlenmesi,elinizi takip etmesi şartlanmayla ilgili o size alıştığını gösteriyor :)

Benim kaplumbagam elimi yem sanıyor.

VamPrelLaTamamen büyük harf kullanmak yasaktır.

Benim kaplumbağam elimden yem yerken elimi de yiyor.Şimdilik sorun yok.Mandal sıkışmış kadar acıtabiliyor.:D

Ben benimkini alalı henüz 2 gün oldu. Tabii doğal olarak alışmadı henüz kereta. Ötekisi zaten hasta zavallı kızancağzım :D Umarım en kısa zamanda iyileşir tospikim :D Saygılar :D

Elden yem yedirme olayına alıştı Şimşek, büyük bir rahatlıkla parmaklarımla verebiliyorum, fakat henüz avucumdan vermeyi denemedim.

Ayrıca akvaryumun yanından geçerken, eğer Şimşek kuru alandaysa kendini hemen suya atıyor. Bu yem yedirme işlemleri bu gibi durumlarda da bana alışmasını sağlamaz mı?

Elimde yem olmadığı zaman bana karşı biraz ürkek.

Kaplumbağayı korkutmazsanız kısa sürede kuru alana yanınızda çıkmaya başlar.Kuru alandayken ani şekilde yaklaşmayın hayvana direk suya atlıyorlar :)

benimki eskiden yanımdayken yem yemiyordu şimdi yanımdaykende yemeye başladı :)

okan_236' Alıntı:
evet benim ki parmağımı hep ısırıyor:Dbir de sizinde eliniz temiz olsun ve yemlerde ağzı açık bırakılmasın hem onun sağlığı önemli hem de bizim...

Aynen.

Saygılarımla...

demekki ben çok şanslıyım :) umutla mik hemen alışıyorlar..ben onları aldığımdan bu yana hep elimle besledim..çok kısa zamanda avcuma alışdılar..kuru alana avucumu kouyuyorum.ortasına da yemi geliyorlar..pıt pıt alıp kaçıyorlar :D:D biz çok çok mutluyuz şükürler olsun :D

Kablumbağalarım bana 1 haftada alıştı ben ona elimden yem verirdim :)

Saygılarımla...

Büyüdüğünde avucunuz kanarsa vermeyi bırakırsınız :) ben artık parmaklarımla bile vermiyorum.kapıyorlar :) kuru alana koyuyorum oradan alıyorlar :) Benim cicoşumu alalı 1 yılı geçti ama hala beni gördüğünde suya atlar. Elime alıp kuru alana geri koyarsam hemen kaçar.Kafasını içeri çeker,tıslar :) Gofreti elime alıp kuru alana bırakıyorum kıpırdamıyor bile :) beni görünce de yem diye camları tırmalıyor.

Geri