Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluş :)

fuatbontario

Yeni Üye
Merhaba,

Bir süreden beri takip ediyorum forumu. Anca yeni koyabiliyorum resimleri. Kaplumbağam için olumsuz bir şey görürseniz lütfen yazınız.

mailto:/2hfsyvp.jpg

mailto:/10zza7a.jpg

mailto:/11guj2s.jpg

mailto:/2md5vlu.jpg

Gayet hoş bir akvaryumunuz ve gayet tatlı bir kaplumbağanız var :)
Kullandığınız büyük kaya çok hoş görünüyor ;)

Güzel bir akvaryumunuz var.Kaplumbağanızda gayet sağlıklı görünüyor.

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Aslında ilk aldığımda iki tane idiler. Fakat, ilk aldığım zamanlarda ben evde yokken gelen misafirlerden biri yanlışlıkla ısıtıcının fişini çekmiş (o zamanlarda akvaryum daha küçük ve etrafı karmaşıktı) ve telefon şarjını takmış sonrada yeniden ısıtıcının fişini takmamış ve uzun süredir ısıtıcısız kalmışlar. Bir tanesi hastalandı ve bir süre sonra öldü. Resimdekide o talihsiz olayı yaşadı ama şuan çok iyi. Bir sorum olacak mümkünse, bir tane küçük kaplumbağa alsam, resimdeki ile anlaşamamazlık durumu olabilirmi ? Gündüzleri çalıştığımdan dolayı evde kimse olmuyor. Eğer anlaşamama gibi söz konusu olmayacaksa alayım diyorum bir tane daha ikisi mutlu mesut yaşasınlar :).

Saygılarımla,

Valla benim 16 cm kabuk boyunda ki oğlum yeni aldığım yavruyu her gördüğünde ısırıyor.
Ayrı bir akvaryumda tutuyorum.
Eğer ayrı akvaryum imkanınız varsa alın.
Yanına alınca kötü bir olayla karşılabilirsiniz.
Ama aynı boyutlarda bir kapluşla durum nasıl olur emin değilim.

Valla ben de emin olamadim. Bazı akvaryumcularda görüyorum değişik boylarda hepsi ayni akvaryum içerisinde. Gerçi biz 5 10 dk felan bakıyoruz geçiyoruz. görmediğimiz zamanlarda nasıllar bilemiyorum tabii.. Bu boylarda kaplumbağa'nın yanına küçük veya aynı boylarda almış diğer arkadaşlarda yorumlarını yazarsa sevinirim. Ayrı bir akvaryum alma imkanım pek yok gibi. :s

Alacaksan aynı boyda al derim. En azından ikiside kendini koruyabilir birşey olursa. Çünkü gerçekten biri büyük biri küçük kaplumbağaların bir arada yaşaması ve buna alışmaları epey zaman alıyor.. Ve zencefil'inde dediği gibi ısırma olayları cok oluyor..

Akvaryumunuz çok güzel dipdeki kumlari çok sevdim dev kayada güzel kumları nerden aldınız genelde o renklerde kum satılmıyor.

Hem kum olup hem her noktaya nasıl eşit dağılmış olabilir ki?

Eşit dağılmamış ondan dikkatli bakın dedim.

Ben telden zum yaptım ordan eşit dağılmamış.

Merhaba,

Yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkürler. Dipteki yeşillik, yumuşak cinslerinden Halıfleks tir. İkinci bir kaplumbağa için, şuana kadar gezdiğim mağazalar da eşit boylarda yada yakın boylarda bir kaplumbağa ya denk gelemedim henuz :s

Saygılar,

Bence kaplumbağa almayın çok duyuyoruz kaplumbağalar arasındaki kıskançlık vb olaylardan dolayı yaralanmaları hatta ölümleri ha eğer ayrı yerlerde yaşasın çifleştirmek için alacağım diyorsanız yine de çok dikkat edin
Kuyruk kopmaları, baş göz yaralanmaları olabilir

Merhabalar,

Evet riske girip bir tane daha almayım simdilik. benimkinin huzuru bozulmasın :). Temizlik bolumunde tam olarak bulamadım percell diye aratınca ama su düzenleyicisi diye arattığımda sanırım filtre ile ilgili sonuçlar çıkıyor. Merak ettiğim "Percell Kaplumbağa Su Düzenleyici 3'lü Paket Küçük" ürününün herhangi bir zararı varmı kullanmamda ? Yada gereksizmi paylaştığım resimlere göre yorum yaparsak. ?

Saygılarımla,

Bence bu tür ürünleri kullanmaya gerek yok.
Suyu aralıklarla tazeleyerek zaten su düzeninizi oturtabilirsiniz.

Geri