Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluş :)

Anlaşıp anlaşamayacağı belli olmaz bence anlaşacağını düşünüyorsanız alın yeterli alanınız varsa tabii bu akvaryumu biraz daha büyütmeniz gerekir :D

Kaplumbağanız çok güzel ve çok güzel bir paludaryumda yaşıyor.

Yeni bir kaplumbağa içinse en başta alınsaydı olurdu, fakat şimdi olmaz diyorum. Ölen kaplumbağanız için de başınız sağolsun, umarım aynı durumu bir daha yaşamazsınız.

O 3'lü yerine de Sera Aquatan kullanın. Ben de pet shopa gittiğimde bana onu önerdiler ancak Sera Aquatan çok daha bilindik, kullanılan kaliteli bir marka. Ben şu an Sera Aquatan kullanıyorum.

Cvp: RE: Kapluş :)

yes23' Alıntı:
Kaplumbağanız çok güzel ve çok güzel bir paludaryumda yaşıyor.

Yeni bir kaplumbağa içinse en başta alınsaydı olurdu, fakat şimdi olmaz diyorum. Ölen kaplumbağanız için de başınız sağolsun, umarım aynı durumu bir daha yaşamazsınız.

O 3'lü yerine de Sera Aquatan kullanın. Ben de pet shopa gittiğimde bana onu önerdiler ancak Sera Aquatan çok daha bilindik, kullanılan kaliteli bir marka. Ben şu an Sera Aquatan kullanıyorum.

Merhaba,

Sera Aquatan ı gördüm az önce.. fakat onların farklı modelleri mevcutmu ? balıklar için kaplumbağalar için şeklinde ? yoksa standartmıdır ? hep balık resmi felan var üzerinde.

Saygılar

Cvp: Kapluş :)

sera aquatan akvaryum canlıları için üretilmiştir zaten yani kaplumbağa veya balık ayırımı yoktur ama su hazırlayıcı çeşitlerini sorarsanız ; mailto:/index.php?cPath=9420_1157_1305

Merhaba, sera aquatan ve sera raffy vital aldım bugun. Sera aquatan, kaplumbağa akvaryum içerisindeyken mi yoksa akvaryumdan bir süreliğine çıkarıpmı kullanmalıyız ?

Saygılarımla,

Bu ürünü akvaryumu ilk kurarken ve mutlaka üstünde yazan talimata göre uygulamalısınız.

Ben kaplumbağalar suyun içindeyken kullanıyorum, bir sorun görmedim. Her su değişiminden sonra kullanılır.

Nasıl bir kaya olduğuna bağlı genelde çıkarlar kuru alan niyetineyse ama çıkılmayacak gibi konulursa çıkamaz :D

Kapluş :)

Çıkabiliyor benimki. Hatta bu akvaryumdan önceki akvaryumum küçüktü biraz, çıkıp on ayaklarının tırnağı ile akvaryum kenarına tutunup dışarıya doğru çıkmaya çalıştıydı :)

Bugün elime turtle dock small olanı geçti. Onu koydum akvaryuma ama sabit durmuyor. Sanırım kuru alana değip hareket ettiğinden, kaplumbağam korkuyor. Biraz daha kalsın belki alışır. Böyle bir sorun yaşamış arkadaşlar varmı ?

Turtle Dock
mailto:/208a5ac.jpg

Saygılar,

Alt ve üst vantuzlarını yapıştırdınızda üstündeki kayanın hareket etmemesi gerek. Sabit durmaması ne yönde acaba? Yani suya mı batıyor yoksa vantuzlar mı kopuyor?

Merhaba,

Vantuzlarda ve suya batma gibi bir sorun yok. Sadece, resimde görünen vantuzlara bagli direk gibi destegin kuru alanin gectigi delik büyük olduğu icin o kuru alan hareket ediyor kaplumbağa üzerine çıktığında yada değdiğinde. Yani kuru alandaki direklerin geçtiği iki delikte direge göre çapı büyük olduğu için hareketsiz bir şekilde durmuyor kuru alan. Bu arada yukarıdaki yazımdan sonra, kaplumbağam kuru alana çıkıp lamba altında ayaklarını gerdirerek 1 saat felan kaldı. Ama ondan önce kuru alanın rampasına ve ortalarına 2 yem bıraktım çıksın diye. Çıkıp yemleri yedi ve kuru alandaki girinti çıkıntıları ısırmaya çalıştı her gördüğünü :) sonrasında güneşlenmeye başladı. :)

Saygılar,

o delikleri sıkıştıracak kağıt vs. koyabilirsiniz. Kaplumbağanızın korkusunu yenmesine sevindim :)

O kuru alanı öneriyolar ben camdan yapmak yerine ondan alacam heralde ama oda 20 tlden başlıyor.

Minik taşlar sıkıştırabilirsiniz araya hem görüntüyü bozmaz hem de deliği kapar :D

Eğer bozuk olduğunu düünüyosanız değiştirmeleri lazım ondan başka kulananlar varsa onlara sora bilirsiniz öyle bir sorun varmı diye.

Merhaba,

Yurtdışından bir tanıdığım getirdiği için değiştirme şansım yok. Ama sorun yok gibi şimdilik. Sanırım alıştı 2 günde. Odada kimse yokken çıkıyor kuru alana. Hareket ettiğinde sallantıya pek aldırış etmiyor gibi :)

Saygılar,

Geri