Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşumun gözleri şişti, açılmıyor!

Cvp: Kapluşumun gözleri şişti, açılmıyor!

Kapluşlar yavruysa diş fırçası kullanmayın. Önceden yaptığınız gibi kulak çöpüyle temizlemeye devam edin.

Yumuşak uçlu bir diş fırçası ile çoook hafif bir şekilde bastırmadan fırçalayabilirsiniz :)

Yani en azindan ben oyle temizliyorum :D

Çok yumuşak bir fırça bulursanız onunla da temizleyebilirsiniz ancak diş fırçaları fazla yumuşak olmuyor.

Çok yumuşak değilde hani küçük çocuklar için oluyor ya onlarla olmaz mi? Çok hafif bir şekilde bastırmadan.

Bebek oldukları için kabukları yumuşak oluyor dolayısıyla sert gelmesinden çekiniyorum.

Yumuşak değil ki benimkinin. Taş gibi yani :) Kuyruk bölgesi bile taş gibi :) Bir sorun olur mu?

merhaba benim 2 tane kaplumbağam ev ve 3 gün evde olmadığım sürede yemlerini vermeleri için komşumuza emanet etmiştm ama ben yokken ısıtıcıları patlamş ve geldiğimde birinin gözleri şişmişti. hemen ısıtıcısını ve suyunu deiştrdm gözlerinin şişi içinde teramisin kullanmaya başladım ama akciğer enfeksiyonunmudur bilemedim alt kabuğunda herhangi bi renk deişimi yok ama çok hareketsiz ve yem yemio ne olabilr ?

foruma hoşgeldin. gentagut göz damlası alıp onu uygula sıvı olduğu için göz içine nüfuz etmesi kolay olur. bunu yaparken kuru bir yerde günde iki kez üçer damla damlat ve 5 dakika kadar lamba altında bekletip suya koy. hayvanın hareketlerinde gözüne batan bir farklılık var mı ? yüzmede eğrilik veya ağız açıp kapama gibi.

akvaryumda salınım yapan bir şey var mı renkli taş, plastik ürünler veya kir yoğunluğu. kir derken filtren de var mı diye sorayım.

ısıtıcın hava teması olmuş ise patlamıştır. akvaryumun suyunu yükselt. kuru alan ve lambası var mı ?

Geçmiş olsun. Cem gerekenleri yazmış. Isı konusu önemli. Bu arada yem yememe durumu için vitamin takviyesi gerekecek. Bu en uygunu.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=4491&ad=sera-reptilin-kaplumbaga-icin-vitamin-takviyesi-15-ml&kat=155

Geri