Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Karamel de yemek yemiyor

Kabız olduğunu nasıl anlarım 2 gündür takip ettim hiç dışkı görmedim önceden görüyordum

Yemekten sonra dikkatle 20 dakika izleyin gormeme nedeniniz hemen yemeleri olabilir

hayvanda normale göre durgunluk yem yememe isteği varsa kabızlık olabilir. ağzına veya yeme bir damla devit damlatıp suya değdirmeden yemesini sağla.

Cvp: Karamel de yemek yemiyor

Lambayı hallettim, duruyor bu şekilde teşekkürler. Bitkisinden de aldım, Exo Terra'nınkinden. Eski bitkisi. Fakat durumunda değişiklik olmadı. Yumurtadan tekrar verdim yemedi. Diğer yemleri de yemiyor yine. Her gün hepsinden deniyorum, yese bile tek çubuk yiyor. Onu da uzun uzun yiyor, yerken dağılıyor yutmaya kalmıyor bile. Energil'de yine sorun yok. Acaba dediğiniz gibi ağzının içinde benim göremediğim bir yara vs olabilir mi? Veterinerlik bir durum mu? Gerçi bu soğukta dışarı çıkartmak da istemiyorum. Kış girişi demişsiniz ama daha önceki senelerde hiç yaşamadım bu durumu. Ergenlik dönemini de geçmemiş midir? 7 yıldır benimle. Sera Reptilin vitamin demişti Alisarp. Onu mu kullansam. Bu durumuna çok üzülüyorum. Aç olduğunu biliyorum, ne zaman beni göre çırpınıyor yemek için ama verdiklerimi de yemiyor.

Alisarpın dediği vitamin yerinde olur. İştahını açar. Hayvanda yem seçme mi yoksa herhangi bir hastalık durumumu var anlamadım. Gözleri canlı ve kulaklarında şişlik yok değil mi ?

Ergenliğin yaştan ziyade boy ile alakası daha çoktur. Yaş olarak ergenliğe girmiş olabilir ama üreme sistemlerinin gelişimi için belli bir boya erişmesi gerekir. Kabuk boyu ne kadar var ?

Tamam vitamin siparişini veriyorum hemen. Görünüşünde hiç sağlıksız bir durum yok. Hatta bugün elime alıp iyice inceledim. Kabuk sorunu vardı, beslenmeden kaynaklı kabuklarını değiştirememişti. Hem sizin hem de Vildan Hanım'ın yardımıyla uzun bir tedavi süresi sonucunda sağlıklı kabuklarına ulaştı. Hem alt hem de üst kabukları tamamen yenilendi, pırıl pırıl. Tüm bunların dışında bir sorun görünmüyor bakınca.

Kabuk boyu 5-6 ay önce 15 cm'di. Şu anda uykuda olduğundan çıkarıp ölçemiyorum ama sabah ölçerim.

boyu bayağı var. su ve kuru alan ısıları da yerinde. kışa bağlı bir duruma benziyor. çiftleşme isteği duyuyor olabilir mi diye de düşünmüyor değilim.

Ama kışa bağlıysa önceki senelerde niye yaşanmadı bu durum? Yine de olabilir mi? Çiftleşmeyse dişi kaplumbağayı nereden bulacağım? Şu ana kadar hiç çiftleşmedi, aslında olabilir tabi. Aynı durumu köpeğimde de yaşamıştım. O da yemek istemiyordu çiftleşme döneminde. Acaba dediğiniz gibi mi? Ama işte Energil yiyor, kafamı karıştıran da o. Yani hiç yememezlik yapmıyor. Ama sizler kadar bilgi sahibi değilim kaplumbağalar konusunda.

çiftleşme isteği muallakta. yalnız bu kış her hayvanda bir gariplik var. benimkilerin hiçbiri ne vital ne de taze sebze yiyor. biz hissetmiyoruz ama dünyanın şirazesi kaydı bunu hayvanlar hisseder. sebep bu da olabilir.

Geri