Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kızım çok büyüdü ve hakettiği şekilde bakamıyorum sahiplendirmek istiyorum

ella_zuzu

Bronz 3 Üye
merhabalar,
Kızım Zuzu çok büyüdü ve hak ettiği şekilde bakamıyorum :( sahiplendirmek istiyorum. Zuzu 7 yaşında 15-20 cm büyüklüğünde. resim ekleyeceğim.

Bulunduğunuz şehri de belirtirseniz iyi olur. Civar şehirlere gönderme imkanı var mı onu da belirtin.

Cvp: RE: Kızım çok büyüdü ve hakettiği şekilde bakamıyorum sahiplendirmek istiyorum

cem' Alıntı:
Bulunduğunuz şehri de belirtirseniz iyi olur. Civar şehirlere gönderme imkanı var mı onu da belirtin.

İSTANBUL çekmeköy.

Cvp: RE: Kızım çok büyüdü ve hakettiği şekilde bakamıyorum sahiplendirmek istiyorum

asliaral' Alıntı:
Kaplumbaga ne oldu acaba?

hala bende dahada büyüdü:)

hala sahiplendiremedim.

ella_zuzu' Alıntı:
asliaral' Alıntı:
Kaplumbaga ne oldu acaba?

hala bende dahada büyüdü:)

hala sahiplendiremedim. bir arkadaşımın ağva da oteli var getir buraya bırakalım diyor. Ama ölür diye korkuyorum :)

=))))Artik ayrilmak zor olur. Nerde bakiyorsunuz? Sartlari duzeltip sizin bakma sansiniz yok mu acaba? 7 yasinda o boyda ise iyi bakilmis saniyorum.Fotografi var mi? Face grubuna da verdiniz mi ilan?

asliaral' Alıntı:
=))))Artik ayrilmak zor olur. Nerde bakiyorsunuz? Sartlari duzeltip sizin bakma sansiniz yok mu acaba? 7 yasinda o boyda ise iyi bakilmis saniyorum.Fotografi var mi? Face grubuna da verdiniz mi ilan?

50x60x100 cm bir akvaryumu var. Bir filtre birde ısıtıcısı. şuan 25 cm oldu. Ben Fethiyeye taşınmayı düşünüyorum.
gerektiği gibi iyi bakamadığımı düşünüyorum. Tek başına akvaryumun içinde haline çok üzülüyorum. evde iki kedim var onlarda devamlı akvaryumun tepesine zıplıyorlar.:( 
 arkadaşımın Ağva da bir oteli var su kenarında. orda o kadar çok kaplumbağa varki oraya bırakalım diyor. ama ben ölür diye çok korktuğum için cesaret edemiyorum.

Sizinle ozelden konusmak istiyorum ama site uzerinden mumkun degil. Ben site sahibi Ahmet Beyden rica edecegim. Size e mailimi gondersin..Bana yazarsiniz kendinizi tanitarak olur mu.

Zuzu'yu misafir ettik =) Oglusla anlasirlarsa, insallah bizde kalacak artik =)

Ilerde, duruma gore ilanin aktif olup olmadigini bildiririm.

Kaplumbagalar, az once ciftlesti.Yani bir araya geldikten 3 saat sonra falan..

Bu iyi birsey degil mi?

Once erkek, kur isirmalarina basladi.Disi de bir iki isirikla cevap verdi.Bir kac saate de boyle oldu.

Neticede, anlasma oranlari yuksek degil mi.. Sonucta kavgalar, disi istemedikce oluyordu

Biraz zaman geçsin. Bir çiftleşme ile durum netlik kazanmaz.

O zamandan beri erkek hala kur isirmalarina devam. Ama ciftlesme adimi atmiyor erkek. Ancak rahatsiz ediyor surekli.

Disi ise genelde kacmiyor.Cok bunaltirsa, o da isiriyor veya kaciyor ama genelde duruyor oyle.

Hatta ben kurtarmak icin kurualana koydum.Yine suya atladi.

Diside, yumurtlama oncesi belirtiler basladi. Gordugum kadariyla ciftlesme sadece 1 kez oldu.Yalniz o gunden beri; erkegin tacizleri hic bitmedi.Sizinkiler de boyle 24 saat kovalamaca ve isirma halinde mi? (yarasiz isirmalar, kur isirmasi)

Cvp: Kızım çok büyüdü ve hakettiği şekilde bakamıyorum sahiplendirmek istiyorum

ella_zuzu' Alıntı:
merhabalar,
Kızım Zuzu çok büyüdü ve hak ettiği şekilde bakamıyorum :( sahiplendirmek istiyorum. Zuzu 7 yaşında 15-20 cm büyüklüğünde. resim ekleyeceğim.

Merhaba,

Zuzu hala sizinleyse bilgi alabilirmiyim acaba :)

Zuzu'yu deneme amacli ben aldim. Iki kaplumbaga arasi sorun cikarsa, geri vermek uzere. Hala gozlemleme surecindeyiz.

Ilgili arkadas foruma bakmiyor oyuzden.Siz sorun ben cevaplayayim.

Cem; erkek kaplumbagam surekli disiye kur isirmalari yaptigi icin, haliyle digeri de savunma isirmalarina basladi. Normalde iyiler, ustunluk kurma gibi bir isirmalari yok. Ancak erkek, 24 saat pesinde..

Gozumun onunde de 2 kez saldirdi disiye.Ama sikinti su, erkek cok hasar vermiyor ancak yeni gelen onun ellerini isirmis. Bir tirnagi da yamulup dustu.. Elleri ve parmak uclari da yara bere icinde. Ayirdim simdi toparlansin diye.

Turgay Bey diyor ki; erkek, disiye kafayi takmis.Daha rahat vermez ona, beraber kalamazlar.Ama ben o kadar umutsuz degilim.Neticede erkek de ondan korkmaya baslar ve su ciftlesme ayi gecince durulur diye dusunuyorum.Neticede parmaklarina denk gelmis.Belki oyle olmasa bu kadar kotu yaralanmazdi.

Sen ne dersin kendi gozlemleirne ve forumdaki orneklere dayanarak..

Bu arada Zuzu son derece uysal bi hayvan.Sorun hep benim erkekten cikiyor.Hayvani 24 saat kovaliyor.

Çiftleşme zamanı diye bir şey yok biz sabit düzende baktığımız için o iş yıl boyu sürüyor. Erkek durulmaz dişiyi de rahat bırakmaz.

O ısırmalar olağan karşılıklı el burun ısırır dururlar.

Ben de onemsemedim.Ama siddetin artmasini, yumurtlama semptomlarina bagladim

Ama parmaklar baya gitmis.Ustelik kanadigini sa farketmiyor, koptugunu da.Hala 4 tirnak disiyi kovaliyor.

Ağır ve açık yara var ise ayır.

Ayirdim dun gece zaten.Sonrasi icin sorun olur mu diye dusunuyorum. Kabuk baglamaya baslamis bir eli.Digerinin tirnagi dun dustu, hemen kapanmaz.

Geri