Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kızım çok büyüdü ve hakettiği şekilde bakamıyorum sahiplendirmek istiyorum

Cvp: Kızım çok büyüdü ve hakettiği şekilde bakamıyorum sahiplendirmek istiyorum

Cem, maalesef erkegin tacizleri bitmiyor ve bir kac saat icinde 2 tirnagini kopmus ve daha once kopan yeri de kanamis olarak bu sekilde buldum..

Aslinda Zuzu son derece uysal bir hayvan.Normalde hic isirmiyor ve erkekten kaciyor. Sadece savunma amacli bir kac kez agzini acti. Ancak yoklugumda; muhtemelen erkek onu isirinca, o da karsilik verdi ve cenesi de kuvvetli olmali ki, sonuc malum..

Zaten 3 gundur falan yanyana almistim.Yaralari geciyor diye ama bin beter oldu =(

Bu durumda, geri vermem en uygunu degil mi Zuzu'yu.Cok da sevmistim.Normalde cok iyi anlasiyorlardi.Hep benim erkegin sucu =(

Ama artik bundan da otesi hayvan ya tirnaksiz ya elsiz kalacak =(

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190605-050630.png
    Screenshot_20190605-050630.png
    759.7 KB · Görüntüleme: 5
  • Screenshot_20190605-050627.png
    Screenshot_20190605-050627.png
    777.4 KB · Görüntüleme: 6
Geri ver erkek tek kalsın. Başka hayvan gelse bile durum değişmeyecek gibi gözüküyor..

Hayvanın ayaklarına peçete ile kuruttuktan sonra baticon sürüp kuruyana yarım saat 1 saat kadar beklet. Hayvan yürürken acı çekeceği ve yaranın açılma ihtimali olduğu için durduğu alan fazla geniş olmasın.

Evet Batikon uyguluyorum.

Hem tek kalamiyor hem de boyle oldu. Ne sans yani bendeki de.

Alani mi sahiplendi, disiyi mi sessiz gordu bilmiyorum.

Lezyon var düzelir. İltihap yaparsa mavi kutulu bepanthen yada herhangi bir antibiyotikli deri pomadı al.

Tamam sagol.

Yarin, sahibine geri verecegim Zuzu'yu =( Alismistim da.

Sahiplendirme ilani aktiftir

Cvp: Kızım çok büyüdü ve hakettiği şekilde bakamıyorum sahiplendirmek istiyorum

[font=Tahoma, Geneva, sans-serif][size=small]kaplumbağaları sahiplendirdiniz mi?
[/font][/size]

Geri