Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alanda maksimum ne kadar kalabilir?

Cvp: kuru alanda maksimum ne kadar kalabilir?

Yarın devıt 3 alıyorum. Hemen uygulamaya baslıcam. Haftada 2 kez yemlerıne damlatarak mı vereyım kac damla damlatıcam fazla vermek ıstemıyorum da..ınsallah bı an once degısır kabukları bembeyaz oldu :(

Cem sizde uvb olduğunu atlamış olabilir, bu sebeple yem ile verin demiştir. Daha önce yazdığım gibi sizde uvb olduğuna göre yem ile yani oral yolla devit 3 vermeyin. Cemin bahsettiği doz aşımı burada devreye girer. Ancak kaplumbağa başına kabuğa iki damla sürüp 15 dk ısıtma lambası altında kuru bir kapta bekletin. Tabi vitamini sürmeden önce bir havlu ile üst kabuğu kurulayın. Kabuktan fazla emilim yapamaz bu sürede. Bu sebeple haftada iki kez yapacağınız bu uygulama doz aşımına sebep olmaz. 15 dk sonra kaplumbağanın kabuğunu hafifçe tekrar kurulayınki suya koyduğunuzda vitamin suya bulaşmasın. Ayrıca suyu dediğim gibi değiştirmezseniz kireç gene oluşacak. Kabuktaki bu uygulamayıda fazla yapamazsınız.

mailto:/2hnc9jd.jpg

şuan böyleler... fırçaladım ama düzelmedii.. devit 3 sordum petshoplarda yok eczanede mi satılıyor acaba? aldığımda kaç gnde bir yemlerine damlatayım?

pardon simdi görüyorum msjı, tamam kabuğa süreyim o halde inşallah bulabilirim hiçbiryerde yok. bu ilacın adı mı devit 3, yoksa pek çok markanın var mı? dün birsürü şey gösterip bu devit 3 dediler almadım isimleri duymadığım için

Kabukları benim 2 kaplumbağanın da kuruyunca böyleler. Kireçten dolayı. Fırçalasam bile geçmiyor. Ne yapmak lazım :59:

banukuyu' Alıntı:
mailto:/2hnc9jd.jpg

şuan böyleler... fırçaladım ama düzelmedii.. devit 3 sordum petshoplarda yok eczanede mi satılıyor acaba? aldığımda kaç gnde bir yemlerine damlatayım?

pardon simdi görüyorum msjı, tamam kabuğa süreyim o halde inşallah bulabilirim hiçbiryerde yok. bu ilacın adı mı devit 3, yoksa pek çok markanın var mı? dün birsürü şey gösterip bu devit 3 dediler almadım isimleri duymadığım için

Devit 3 eczanelerde satılıyor. Alacağınız ürün aşağıda.

mailto:/img14/1734/resim003dc.jpg

banyoterligi' Alıntı:
Kabukları benim 2 kaplumbağanın da kuruyunca böyleler. Kireçten dolayı. Fırçalasam bile geçmiyor. Ne yapmak lazım :59:

Mert, suyu bir şekilde kireçten arındırman yada hazır içme yada kaynak suyu kullanman gerekiyor. Suyu düzeltmeden kabukları kireçten arındırsan dahi tekerar meydana gelecek. Yoğun kireç gözenekleri tıkar. Kabuğun hava almasını engeller.

tamamdır bugun alıyorum ve kabuga 2 damla şeklinde haftada 2 kez uyguluyorum. yalnız benim kaplumbağalar kuru alana çıkmıyoo pek o yuzden uvb alamıyo olma ihtimalleri var mı acaba suyun içindeyken

Bunun için kuru alana çıkmadıklarına emin olmalısınız. Samet arkadaşımızda aynı durumdan bahsetmişti. Doz aşımı meydana gelmemeli.

o zaman riske atmıyorum hiç.. haftada iki uygundur dimi? 15 dk mı bekleticem 1 saat mi sğrdğkten sonra kuru alanda?

Haftada iki kez 15 dk.

Kabuk yumuşaması gözlemlerseniz ileride oral yola da başvurabilirsiniz.

Emre abi bizimkilerde hazır su kullanıyo artık. Lakin çizgilinin kabuklar baya beyazlaşmış. Alttaki siyah kabuk parça parça kireçli.

Devit 3 uygulucam birazdan. Bu arada bende gaga taşıyla devit 3 ü birlikte haftada 1 vereyim değilmi?

alt kabukta da var biraz oraya da sürmem gerekir mi

banyoterligi' Alıntı:
Emre abi bizimkilerde hazır su kullanıyo artık. Lakin çizgilinin kabuklar baya beyazlaşmış. Alttaki siyah kabuk parça parça kireçli.

Devit 3 uygulucam birazdan. Bu arada bende gaga taşıyla devit 3 ü birlikte haftada 1 vereyim değilmi?

Kabuk değişimi geliyorsa kireci daha hızlı atabilir.

UVB varsa ağızdan devit 3 verme Mert. Doz aşımı olur. Yok ise haftada bir kez yem ile olur.

Bu arada 15 dk kuru alanda beklettikten sonra kurulamadan önce hafifçe diş fırçası ile kabuğu fırçalayabilirsiniz. Kireç sökümüne yardımcı olacağını umuyorum. Tabi zamanla olacaktır.

Bu arada kireçli suyunuz varsa Sera Aquatan da kullanabilirsiniz. Ben kullanıyorum ve sudaki kireci gözle görüşür şekilde azaltıyor. Uzun zamandır kullanıyorum. Tavsiye ederim.

banukuyu' Alıntı:
alt kabukta da var biraz oraya da sürmem gerekir mi

Sürebilirsiniz. Ancak deriye temas ettirmeyin yeterli.

Geri