Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Lilly ve Johnny

Kapluştron

SKF Delisi
Kapluşlarımın durumları nasıl sizce bir sorun varmı

Lilly

mailto:/img51/5193/cimg1179e.jpg
mailto:/img837/2337/cimg1184c.jpg
mailto:/img94/2503/cimg1215h.jpg
mailto:/img10/8656/cimg1216a.jpg

Bu da Johnny

mailto:/img441/1508/cimg1161d.jpg
mailto:/img163/683/cimg1205w.jpg
mailto:/img577/2439/cimg1169j.jpg
mailto:/img837/5389/cimg1199o.jpg

mailto:/img802/6539/cimg1219.jpg

Masallah cok tatlılar uzun ömürler dilerim sağlıklı gözüküyolar :D

Teşekkür ederim johnny nin üst kabuğunda beyazlıklar var sizce nedendir. Aldığımdan bri varlar.

Cvp: Lilly ve Johnny

maşallah bir sıkıntı gözükmüyor. soldaki kaplumbağanın gelişimi sağdakinden önde. baştan ikinci resimde alt bağa çok güzel ve pürüzsüz. böylesini görmemiştim. kesin olmamakla beraber kuyruk yapılarına bakıyorum da. isimleri değişsen iyi olacak cinsiyetleriyle tutmuyor.

Nerden anlıyorsunuz ben bakıyorum bakıyorum hiçbirşeye benzetemiyorum. : ) ölen kapluşumun alt kabuğu da böyleydi. : /

jonnydeki kabuğun alt kenarları yarı altıgen yapıda ve kuyrukları belirgin derecede değişik.

Evet kuyrukları bende farkettim ama ben dişinin kuyruğu ince oluyor diye okuduğumu hatırlıyorum

dişinin kuyruğu küt olur. üreme zamanı genişler ama kısadır. erkeğinki ise buluğ çağına gelene kadar, uzun ve ince sonrasında uzun ve kalın olur.

beyazlık neresinde bu arada o yazıyı yeni gördüm.

Anladım teşekkür ederim yani bundan sonra johnny lilly lilly de johnny oldu bu cümle de biraz karışık oldu ama : )

Johnny nin üst kabuğunun soldan 3plakasında ve ortadan ikinci plakanın sağ alt köşesinde

Tuzla fırcalayınca beyazlıklar gecebiliyor :D ben denedim azda olsa gecti .

Tuz mantar tedavisinde etkilidir. Bence kabukta bir sorun yok. Genel olarakta gayet sağlıklı görünüyorlar, maşallah. Cem in cinsiyet tahminine katılıyorum. Tabi gelişim esnadında genede belli olmaz.

Peki o beyazlıkların nedeni ne olabilir eğer net göremiyorsanız yarın daha yakındn çekmeye çalışırım.

resim net değil ama plaka aralanmasına bağlı üst plakanın rengini kaybetmesi gibi geldi. bence de sorun yok.

Kabuk değişimine bağlı beyazlıklar mevcut zaten. Hayvan büyüyor. Genede ne olur ne olmaz daha yakından çekebilirsiniz.

Ancak bu kadar yakınlaşabildim daha yakında bulanıklaşıyor malesef
mailto:/img825/4898/cimg1234f.jpg
mailto:/img692/7117/cimg1233dwu.jpg

Geri