Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Lilly ve Johnny

Benim kucuktede var gldiginden beri ben sorun olucagini sanmiyorum ama oladabilir.

Cvp: Lilly ve Johnny

duygu bu yeni mi oldu aldığından beri var mı ? bana hala plaka aralanması gibi geliyor. tırnağınla fazla zorlamadan kazımaya çalış. bak bakalım ele gelecek mi. bir tanesine baksan yeter ikisi de aynı oluşum.

Bence büyüme ile alakalı. Sorun yok.

Aldığımdan beri var zaten düzenli olarak fırçalıyorum ama dediğinizi daha önceden yapmıştım ele gelme yok kabuk gibi sadece rengi beyaz.

o zaman plaka arasında kireç oluşmuştur. sorun yok. bir mango kökü alırsan hayvan zaman içinde bu plakayı atıp kurtaracaktır.

Kireç kabuk üzerinde de olabilir. Eski kabuk bazen böyle farklı bölgelerde beyazlamada yapar. Yeni kabuk oluşurkende doku olarak arada bu tarz oluşumlar olur.

D vitamini sentezi, kalsiyum takviyesi ihmal edilmemeli. Kabuk değişimini başarılı ve sorunsuz atlatır.

Raffy p l mineral ve şimdilik devit kullanıyorum ekstradan kullanmam gereker birşey varmı

mineral olduğuna göre calcile gerek yok. içlerindeki kalsiyum aynı oranlarda. ama uvb lamba devitin yerini almalı. en azından kışa girmeden önce. uva+uvb'li olan ampul daha da iyi olur.

Alacağım zaman zaten atrı bir konu açıp yardımlarınızı alacağım onun dışında başka birşey gerekli değil dimi

Teşekkürler. : )

minerali haftada bir yapacaksın. raffy I'yı bir süre sonra iki günde bire indireceksin. geri kalan raffy p'ye ayrılacak. çeşit olsun dersen tetra reptomin ve carnivor alabilirsin. tahminen 2-3 ay sonra kemik gelişimi açısından agil alman gerekecek.

P 4 gün l 2 gün mineralde 1 gün olarak veriyrum tabi öğünleri dağıttım haftaya

raffy I'yı kabuk boyları 5 cm'yi geçmemişse günlük iki öğünün birinde verebilirsin.

dediğim gibi yap bu çağda protein en ihtiyaç duydukları yiyecek.

Cvp: RE: Lilly ve Johnny

Kapluştron' Alıntı:
P 4 gün l 2 gün mineralde 1 gün olarak veriyrum tabi öğünleri dağıttım haftaya

Yavrular için uygun öğün.

Geri