Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mor kurbağa

cem

Süper Moderatör
Yönetici
bu akşam televizyonda gördüm. 2003 yılında hindistanda keşfetmişler. senede 50 hafta toprak içinde muson yağmurlarının yağdığı iki haftada yüzeye çıkıyormuş.
http://www.habervitrini.com/galeri/korkunc-gorunumlu-mor-kurbaga-508822/6/
http://www.habervitrini.com/magazin/korkunc-gorunumlu-mor-kurbaga-508822/

Cvp: mor kurbağa

Bu arada kurbağa diyince aklıma geldi.. Bugün bir tanıdık geldi dükkana kurbağa çiftliği açıcaklarmış.. Tonu 6.5 7 bin tl yada euro arasıymış.. Avrupada çok tüketiliyormuş

fransız mutfağında kurbağa bacağı meşhurdur.

porsiyonu 50 euro dedi .. 250 bin euro destekli bir projeymiş

Acikcasi yediniz mi bilmiyorum ama ben kurbaga bacagini cok sevemedim hep belki bu olmustur diye tadiyorum ama daha begendigim olmadi guzel mi sizce ?

kurbağa bacağı aslında lezzetli de biz yemediğimiz için tadının farkında mı değiliz yoksa milletler arasında damak zevki uçurumdan mı ibaret? :ff:

brüt hali yani canlı olarak 6-7 bindir. işlenmiş olarak gönderilirse daha fazla kazanacakları kesin. 80'li yıllarda böyle bir proje vardı. tanıtım fuarına gitmiştim. ilk gördüğümde tavuk kanadı sanmıştım. sonra senin jakuziden biraz büyük havuzda canlı kurbağaları görünce olay koptu.

bende yemedim hiç ama gerekte yok diye düşünüyorum .. Alisarp sen nerde yedin :)

evet abi canlı hali.. Türkiyede istanbulda varmış en büyük yetiştirici . Ama canlı olarak gitmezse almıyorlarmış avrupaya o yüzden kış uykusuna yatırıp dondurucularda o şekilde götürüyorlarmış

Isvicre de italya da amerika da yedim
Turkiyede de var sanirim ama hic yemedim guzel olucagini dusunmedigim icin
Gerci simdi anneme sordum bide arayip babama sordum ikiside cok begenmis heralde sorun bende :D

o zaman damak zevki kişiden kişiye değişiyor :) ama milletimiz arasında pek yaygın olmamasının sebebi mutfağımızın zenginliğidir diye düşündüm:t65y:

onlar salyangoz falanda yiyorlar hele çinde neler yiyorlar .. O yüzden en iyisi Türk mutfağı bence

Valla benim babam salyangoz da yemis suan sordum annem de yemis ingiltere cok guzelmis onunda tadi sosa falan batiriliyormus
Kurbaga yemek olagan disi degil aslinda ulkemizde de son zamanda populerlesti

Tabi cinde yedikleri baska belki hayvani yersin ama yolu yordami vardir eziyet etmessin kurbanin kesilme sekli gibi

ben kedi köpek bile duydum yani ama ben biraz Türk mutfağına bağlıyım sanırım bana göre değil diğer şeyler :) tavuk yeter bana :)

bizim kuzen börtü böceği seviyor. amerikada okurken ucuz olduğu için çin yemekleri yiyormuş arkadaşlarıyla. örümceği anlata analata bitiremedi. bacakları çıtır çıtırmış. çekirge karın doyurmuyordu diyordu.:breh:

Abi sen çok derinlere indim midem bi değişik oldu :$

birinci sınıfta çin yemekleri üzerine bi sunum yapmıştım. ben zor sundum, arkadaşlarım sunum bitene kadar tuhaf hallere girdiler :haha:

Cem kurbağa konusu nerelere gelmiş. Arkadaşlar uzak doğuya gitseniz aç kalırsınız. Meyvelerinden biride öyle kokuyorki anlatamam. Gerçi bende yemek seçen biriyim.

Geri