Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mor kurbağa

Cvp: mor kurbağa

öyle konu başka yerlere gitti. bende zamanında çinde fuara gidecektim. fuardan sonra ilk baktığım ne yiyebiliriz oldu. baktım en uygunu noudle'dı bu yenir dedim. sonra baktım domuz eti suyu ile yapıyorlar onu da eledik. sonra japonyada nükleer santral faciasından dolayı vazgeçtik seyahatten. kuzenler ısrar ediyordu. bu bahane iyi oldu. :smile:

Bir çok ülkenin belirli şehirlerinde özellikle turistik olan şehirlerde ve uluslararası fuar alanları bulunan bölge çevresinde çok büyük ihtimallerle '' istanbul kebap, turkish kebap" var. Avrupa'da heryerde var zaten. Uzaklarda da mesela Çin Hongkong/Guangzhou, Japonya da olduğunu çok iyi biliyorum. :) Yani en azından hergün kebap :D Buna göre araştırma yapabilirsiniz.

Neslihan Abla ben o iskenderleri başka etlerle yaptıklarını okumuştum kedi tarzı :(

Belirli mekanlar var Yasarcan ben burada yazmak istemedim, birde kediden güzel kebap olmaz anlaşılır :)

Bu konuyu açarken hep korkarak açıyorum acaba bu sefer ne tarz etler duyucam diye geçen gün et yiyemedim bu konudan sonra :)

Abla zaten dün bir belgesel izledim komple eti kesmeyi düşündüm Food.inc diye izlemediysen izlemeni öneririm

İzlemedim ama müsait bir zamanda bakayım. Ne yediğimizin şüphesi yanında şimdi birde hayvanların ne yediğide düşünceside uzaklaştırdı beni iyice, tamam dana eti ama o dana ne yedi? Tavuk zaten en kötüsü. Kapluşlarımı alıp köye taşınıp bahçeli bir ev de yaşamayı düşünüyoruz :)

Ablam mesajını aldım çok teşekkürler :) Bu sorularının cevapları var ablacım belgeselde zaten kesinlikle izlemelisin ben çok bilinçlendim sayesinde .. O hayvanlara yapılanlar eziyetler çok kötü birde doğal çiftlikler var orası cennet sanki

çinde sığır eti var mı bilmiyorum ama avustralyadan koyun getirdiklerini biliyorum. her yerde türk çok bu avantaj. çinliler kedi değil ama köpek etini çok tüketiyorlar. bir ara bir akıllı siyasetçimizde sokak köpekleri için bir öneride bulunmuştu. toplayıp çine satalım diye. eğer tereddütte kalınırsa balık en iyi tercihtir. özellikle yabancı uçak şirketlerinde yemeklere dikkat etmek gerek zamanında panam dana biftek yanında domuz bifteğide veriyordu. bu açıdan güvenilir olarak ya türk firmaları veya emirates bu konuda sağlam.

Geri