Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ölen oğlum ve geri kalan evlatlarım :(

pretty

Altın 5 Üye
Ölen oğlum <3

mailto:/33m1quh.jpg

Kızım ve ölen oğlum uyurken .

mailto:/2w316cg.jpg

Kızım ve büyük oğlum <3

mailto:/2mhap7t.jpg

mailto:/wunziv.jpg

mailto:/dw2mmq.jpg

mailto:/95t1j8.jpg

Cvp: ölen oğlum ve geri kalan evlatlarım :(

Başınız sağolsun. Kalanlara sağlıklı uzun ömürler.

Başınız sağolsun. Hayvanları sanki biraz fazla dışarı çıkartıyorsunuz gibime geldi.

Allah rahmet eylesin.Çok güzel kaplumbağalarınız var.
Buna bayıldım ve bunada.
Ölen oğlum Heart

hayvanlar çok güzel.ölenin ömrü onların olsun. yalnız cinsiyet konusunda emin olma bir anda diğer cinse dönüşebilir. 10 cm kabuk boyundan itibaren iş netleşir. bilerek mi aldın bilmiyorum. 2. resimdeki kabuk hatası olan güzelmiş o yaşayandır herhalde.

aliyildirim' Alıntı:
Başınız sağolsun. Hayvanları sanki biraz fazla dışarı çıkartıyorsunuz gibime geldi.

kesinlikle hayır resim çekmek için çıkarmıştım

cem' Alıntı:
hayvanlar çok güzel.ölenin ömrü onların olsun. yalnız cinsiyet konusunda emin olma bir anda diğer cinse dönüşebilir. 10 cm kabuk boyundan itibaren iş netleşir. bilerek mi aldın bilmiyorum. 2. resimdeki kabuk hatası olan güzelmiş o yaşayandır herhalde.

cem 2.resimde biri diğerinden daha ufak. ufak Olan öldü işte. diğeri yaşıyor . bana kız diye verildi. ama ne yalan soyleyım hani kız güzelliği olmasa inanmıcam evet çünkü küçükken cinsiyet bilemeyiz )

Zilli Hayri' Alıntı:
Allah rahmet eylesin.Çok güzel kaplumbağalarınız var.
Buna bayıldım ve bunada.
Ölen oğlum Heart

sağolasın . onları uyurken o halde yakaladım çektim kaldı öyle. bende bayılmıştım :smile:

Basiniz sagolsun.Ben de bir tane kaybetmistim.Insan baglaninca cok uzucu oluyor.

Basiniz sagolsun.Ben de bir tane kaybetmistim.Insan baglaninca cok uzucu oluyor.

Abla o renkli taşlar zararlı değil mi?

Cvp: RE: ölen oğlum ve geri kalan evlatlarım :(

kenco' Alıntı:

teşekkür ederim.sevgilim başta olmak üzere herkes keyfimi getirmeye uğraşıyor. gel gör ki sürekli aklımda oğlum . bağlanmak kötü:(

Zilli Hayri' Alıntı:
Abla o renkli taşlar zararlı değil mi?

valla önceden onları kullandım. sonra boyası çıkıyor diye okudum zararlıdır dıye çakıl taşları aldım büyük büyük. çünkü büyük oğlum aç olduğunda taş yutar diye korktum . küçük kızımdan taş konusunda sıkıntı yaşamadım:)

Tamam abla soru değil.Hem üzüldüm hem de sevindim okudukça.

gizem çakıl taşları aralarında kir barındırır. sen görmezsin ama altında bakteri oluşumları yapar bu da göz ve kulak enfeksiyonuna sebep olur. bulabilirsen silis kum al. 0.5-1 mm kalınlığında olsun. bu kum ağır ve ara boşluğu olmadığı için içine pislik almaz kir yüzeyde kalır. hayvan sert yem yediğinde bu kumdan yiyerek midesinde parçalar ve hazmı kolaylaştırır. bacaklarını ve alt bağasını sürterek deri ve alt plakaların çıkmasını sağlar. bu işleri yaparken de kum üstündeki kirleri havalandıracağı için filtrenin çekmesine kolaylık sağlar.

cem' Alıntı:
gizem çakıl taşları aralarında kir barındırır. sen görmezsin ama altında bakteri oluşumları yapar bu da göz ve kulak enfeksiyonuna sebep olur. bulabilirsen silis kum al. 0.5-1 mm kalınlığında olsun. bu kum ağır ve ara boşluğu olmadığı için içine pislik almaz kir yüzeyde kalır. hayvan sert yem yediğinde bu kumdan yiyerek midesinde parçalar ve hazmı kolaylaştırır. bacaklarını ve alt bağasını sürterek deri ve alt plakaların çıkmasını sağlar. bu işleri yaparken de kum üstündeki kirleri havalandıracağı için filtrenin çekmesine kolaylık sağlar.

cem ben bunu bilmiyordum ya. kumu yutar yada ne bileyim temizliği zor olur yada çok kirli eder suyu diye hiç düşünmedim. hep zararlarını düşünmüş kurmuşum kafamda. belkide bu yuzden küçük oğlum bakterıyel enfeksıon kaptı :'(

Zilli Hayri' Alıntı:
Tamam abla soru değil.Hem üzüldüm hem de sevindim okudukça.

üzülüyorum hala.damla tedavısıyle uğraşsaydım iğneye ızın vermeseydım keşke diye içimi yiyyorum ya . diğer evlatlarıma daha bi bağlandım. onlar ölmesın dıye uğraşıcam . kötü duygu

İğne nasıl yapılır ki bu hayvanlara her yari kabuk. :$ :breh: :hih::honk:

Zilli Hayri' Alıntı:
İğne nasıl yapılır ki bu hayvanlara her yari kabuk. :$ :breh: :hih::honk:

arka ayağından yaptı , ben okumuştum biyerde eğer ön ayak yapıcaksa kaçın ordan diye. sordum ön mü arka mı arka dedi. ne bileyim kaldıramaz . vet bu oda yapıyorsa ne diyebilirim. bilseydım yaptırmazdım çok üzülüyorum ben iyileşecek diye izin verdim:'(

Kaplumbağalara iğne yapıldığını hiç duymamıştım. Kötü olmuş gerçekten başınız sağolsun.

Virzone' Alıntı:
Kaplumbağalara iğne yapıldığını hiç duymamıştım. Kötü olmuş gerçekten başınız sağolsun.

var canım var . ama kaldırabilen var kaldıramayan var. tabi kabuk boyuda çok önemli unsur. veterinerdir bir bildiği var diye evladımı verdim. sonuç öldü

Bazen veterinerlere de güvenilmiyor doğrusu. Zor olmalı başınız sağ olsun. :(

Çok zor ya insan kime güvensin

allah belasını versin ya. ondan çok şey biliyormuşum meğer. kazaya kurban gitti oğluşum:'(

Geri