Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

rampa yok

Cvp: rampa yok

cem' Alıntı:
halı kaydırmaz ser kuru alandan rampaya kadar. veya bendeki gibi paspas. taş fazla ağır gelir. cam 6 mm'lik sanırım.

mineral yem varsa damlaya gerek yok. mineral yem yoksa haftada bir her birine bir yeme bir damla şeklinde uygulama olacak.

kuru alana taş doldurdum küçük küçük ikisi tepesinde şuan. taşları toplayıp komple halıkaydırmazamı geçeyim cem abicim ? dahamı garanti diyosun? ve yapıştırmama gerek yok dimi koyucam bırakıcam bozmazlar?

fotoğraf koy dediğinde gördüğün taşlar varya abi onlardan var taşı sorucak olursan

bk6912' Alıntı:
ben yanlış yazmışım demin emre abi pardon. rampaya nasıl taş döşeyebilirim yazıcaktım. akvaryumu doldurdum çünkü. yada taş dışında bi çözüm geliyomu aklına ?

silis kum yok midye kırığı var kum olarak bende. deniz akvaryumunda kullanıyodum temizleyip döşedim dibe yemiyolar hiç diple fazla işleri yok zaten su yüksek baya tepelerdeler hep

Bence ufak taşlardan seçersen çok ağırlık yapmaz. Ama sen bilirsin, halı kaydırmazda çözüm.

Bu hayvanlar sindirime yardımcı olması için kum yeme eğilimindedir. Bu sebeple midye kırığı boğaz ve sindirim sisteminde yaralanma yada tahrişe sebep olabilir. En uygunu 0,5-1 mm kalınlıkta doğal sarı silis kum.

kuru alanın sutarafında set olsa komple çakıl doldur diyeceğim ama siliconla yapıştırmak gerekecek hayvanları akvaryumdan çıkaracaksın. bir daha hayvanları rahatsız etme bence. taşları öylesine koysan bir süre sonra alıp suya atacaklar. dediğim iki ürünü kullan sen veya hayvanlar memnun kalmazsa değişirsin.

cem' Alıntı:
kuru alanın sutarafında set olsa komple çakıl doldur diyeceğim ama siliconla yapıştırmak gerekecek hayvanları akvaryumdan çıkaracaksın. bir daha hayvanları rahatsız etme bence. taşları öylesine koysan bir süre sonra alıp suya atacaklar. dediğim iki ürünü kullan sen veya hayvanlar memnun kalmazsa değişirsin.

halıkaymaz iyidir abi ya yapıcak bişey yok..

Geri