Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sarı karınlı Osman

Cvp: Sarı karınlı Osman

Walla sizdekiler erkek çıkarsa çalacam onları haberiniz olsun ;) Foto galerisi yaparız yapmasına da foto yüklemeyle falan çok uğraşamıyorum =( Yoksa ben de isterim snappingimi, indianstarımı, missisipi mapımı , river cooterımı, albino softshelimi sergileyip şekil yapmayı :p

Alper ve Mert tekilerin saf olmaları çok güzel oldu. Senide unutmadık snapper. Bu ufaklıklara dalınca sendeki büyük biraz gözardı edildi :)

Sen Trabzon dasın değil mi snapper? Doğru hatırlıyorum değil mi?

Snapper sen o missipi map,indianstar,albino softshell'i falan nerden buldun,ben böyle kaplumbağaları ancak rüyamda görürüm :D

Evet Trabzon dayım. Zaten petarkadaşta bilgilerim var ;)
Mississipi mapı İstanbulda kovada besleyen birinden aldım. Albino softları mert adında bir arkadaştan. Snappingi kabalhat nickli birinden, indianı izmirden . Birkaç yurt dışı maceramız da oldu ama gelen kaplumbağalar çok yaşamadı ne yazık kı . Azmedersen senin de olur. Abartılacak birşey değil. Biraz para, sabır ve bolca şans ;)

Ben şimdilik 1 kırmızı yanak ve 1 sarı karın ile idaare ediyorum,inşallah banada böyle bir fırsat denk gelir,missipi map a ayrı sistemde kurmak gerekmiyor kırmızı yanaklılar ile birlikte yaşayabiliyorlar :133:

mississipi demek istemiştim :D

mississippi :148:

Mıssıssıppı besledım yedı yıl boyle bır kaplumbaga daha gormedım suan her yerde arıyorum daha denk gelmedım sadece bır kere buldum onda da 150 tl dedıler aılem ızın vermedı dıye kaldı alamadm satılmıstır heralde

Evet aslında Slider, Map, Cooter ve Painted lar birbirleriyle oldukça uyumlu türler.
Ben İstanbul da yaşıyor olsaydım eminim çok daha fazlasını edinirdim. Özellikle toptancıları gezerseniz, kırmızı yanaklar arasında nice cevherler bulursunuz. Hatta bir arkadaşım Pastel RES bulmuştu. Ne ettiysem kendisinden alamadım =(
Yine kırmızı yanaklar arasında Rio Grande RES, yellowbelly, cumberland, belize slider, river cooter, red belly cooter, florida cooter, painted, false map, mississipi map, common musk bulunduğuna şahit oldum.
Sen osman ı iyi besle , erkek olsun :D

nerede görmüştün :ff:

çok büyük ihtimalle erkek zaten orta iki tırnağı diğerlerinden uzun bile :D

toptancılar nerden görebiliriz bide omu söyleyebilirmisiniz :smile:

Aynen su bahsettıgınız toptancıları nerde bulabılcegımızı soylersenız cok ıyı olur

İstanbul da yaşamıyorum ki size toptancı tarif edeyim =) Akvaryumculara sorarsanız size tarif ederler. Ancak toptancılar size ilgi gösterir mi bilemiyorum. Kimisi çok yakın davranırken , kimisi ben perakende satmam sizi dükkana almam da diyebilir. Benim daha önce bir toptancıda çalışan arkadaşım vardı , o yeni gelenler arasından farklı olanları seçip bana foto gönderirdi. Ancak artık toptancıda çalışmıyor. Ben de mağdurum = (

Geri