Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Kaplumbağalarında Beslenme (Her Yaş İçin)

Bende şimdi açtım sayfayı, bulmuşsun. Ben çekirge vermedim, tavsiyede etmem Ali Sarp. Kolu bacağıyla uğraşırsın. Benim en farklı verdiğim yem konserve salyangozdu. Oda akvaryuma atılmaz. Yada yıkanmalı.

Cvp: Su Kaplumbağalarında Beslenme (Her Yaş İçin)

su piresi farklı bir tür şekli bildiğin pire gibi ama normal pireden büyük. kendi sayfasını açamadım. burada var.
https://www.google.com.tr/search?q=su+piresi&rlz=1C1ASAC_enTR462TR477&oq=su+piresi&aqs=chrome..69i57j0l5.5476j0j8&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8
çeşitli markalarda kurutulmuş var. canlıda satılıyor. su içinde bayağı hareketli. ama temizliğini bilmem. su içinde dairesel hareketle gidiyor.
http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=su+piresi

Alisarp Tropical in un kurdunu öneririm hem büyükçe oluyor hemde bayılıyordu Ağustos

Sayfa 8 de bir türlü anlaşamamışsınız. Ali Sarp yabancı karakter kullanıp şu demek isterken su cekirgelerden demiş, Cem de su çekirgesi olmaz diye su piresine yönelmiş. Ali Sarp su piresi gammarusun diğer adıydı değilmi diyip son noktayı koymuş. Mesajlara dışarıdan bakınca bazen komik şeyler çıkıyor :)

Bu arada Ali Sarp belki gördüysen zamanında bir yem takasından kutusu gelmiş olabilir. Bu canlı çekirgelerden benim pet shop kertenkeleleri için getiriyordu. Bende böcek türlerini sevmediğim için kurutulmuşunu dahi almadım.

Abi almami diyosun yani kararsiz kaldim simdi
Salyangoz dedigin nedir ya canli mi bu ?

Yada yikanmali derken ?

mailto:/exo-terra-surungen-yemi-snails-

Ürün bu Ali Sarp. Bu konserve ve koruyucu sıvıda var. Tabi salyangozları bu hali ile atarsan akvaryum kirleniyor. Bu sebeple ya ayrı yerde vereceksin yada yıkayıp vereceksin. İçeriği sadece salyangoz etinden oluşmakta, yani kabuk yok. Canlı değil. Exo terra nın sürüngenler için ürettiğiği yem. Burada çeşitleri var.

mailto:/en/products/canned_foods.php

Bence alırsan dahi bu tip böcekleri daha nadir vermelisin. Neticede doğada suya nadiren düşenleri tüketiyorlar. Aşırı protein içerdiklerini hatırlıyorum. Hele un kurduna ömür boyunca denk gelme ihtimali yok. Yağda çok içeriyor. Bence onu tamamen geçin.

Bu arada bu salyangoz su salyangozu değil, kara salyangozu. Bunuda nadir vermeni öneririm.

Bu arada birşey sorucam Abi bu agilden sonra Ağustosun dışkısı dağınık parça parça oluyor bu doğal mı sadece agilden sonra oluyor bu olay

Tahıl içeriğinden kaynaklı olabilir Yaşarcan. Ben açıkcası bu tarz ayrıntıyı inceleyemedim hiç. Slider türlerinde yedikleri için denk gelemiyorum. Çizgilinin dışkısını zaten görürsem kepçe ile alıyorum.

yaşarcan dışkı parçalanması hayvan kum yediği zamanlarda da görülüyor. kum dışkının bağlanmasını önlüyor.

Onada iyi değindin Cem, hatta bendekiler bazen yüzeye yakın gezerken yukarıdan kum bırakıyor :)

Bu arada rugilde rüşeym varmış.
http://www.jbl.de/tr/surungen-urunleri/detail/2539/jbl-rugil#info

Buradan ne olduğuna bakabilirsiniz.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Bu%C4%9Fday_r%C3%BC%C5%9Feymi

Bitkisel yemleride incelemek istedim.
Sera vital için balık proteini içerdiğini belirtiyor. Böylece bizimkileri kandıran az miktardaki protein oranının nereden geldiğinide öğrenmiş olduk.
mailto:/tr/ueruenler/in_category/temel-besin-3778/product/sera-raffy-vital-1.html
Sera herbivor hastalığa direnç için alg içerdiğine değinmiş. Aslında erişkin olduklarında bir hafta bir gün bunu bir gün carnivor verip ertesi hafta bir gün mineral yem vermek daha iyi olabilir.
mailto:/tr/ueruenler/in_category/temel-besin-3778/product/sera-raffy-vital-1.html

Ne işe yaradığını bilmiyorum ama iyi bir şey gibi geldi.

Biraz önce siteyi gezdim.Adamlar uğraşmış yapmış.Bizim ülkede olsa zehir koyup satarlar.Ben ördek besliyorum yazlıkta.Yem aldım zehirli yem satmış hayvanlarımın hepsi felç olup öldü.Çok üzüldüm.İnsanlar kalite görsün.

''Beyaz ekmek dediğimiz ekmekte arındırılmış olduğundan çogu vitamin ve mineraller de bulunmamaktadır. Zengin bir mineral ve vitamin deposu olan rüşeym özellikle bitkisel kökenli E ve B grubu vitaminlerin kaynağıdır. "Alpha-tocapherol" olarak adlandırılan "doğal E vitamini" buğday rüşeyminden elde edilmektedir. ''

Kaynak: Vikipedi

ben ruşeymili ekmek alıyorum ama o gün yemez isen çabuk bozuluyor. yemde varsa gölge bir yerde ve fazla hava almasına izin vermeden kapağı kapatılmalı.

Bilgiler yararlıymış.

Abi bunu bildigimden ben hep yavrulara rugilde oneriyorum aslinda eger alirsam kucuk bir kaplumbaga alacaklarim reptomin rugil raffy p ve probaby
Bu cricketle ilgili haklisin abi energildekinin iki kati protein var
Energil: Ürünün Analizi; Ham protein % 32,00, ham yağ % 4,50, ham lif % 6,50, ham kül % 38,00.
Cricket: Ham Protein: %58, Ham Yağ: %5, Ham Selüloz: %2.5, Ham Kül: %18
Herbivor icinse bir mineral gununu herbivor yapsam mi ?

herbi vor bitkisel. 2 vital gününü ve 1 mineral gününü silip bunların yerine 3 gün herbivor yapabilirsin. Şöyle düşün bu yemin içi yani vitaminli yeri 1/3 oranda olsa o zaman 3 yem ile ancak 1 mineral gününü karşılarsın. Kalan 2/3 yemde bitkisel tarafı olduğuna göre bundan 3 vereceğine göre 2 gün vital yerine bunu ver. Aulık düzene böyle oturttunmu çeşitlilikte son noktaya gelirsin. Bende alıp buna benzer bir düzenlemeye gideceğim. Aç gün 1 olduğu için senin aylık kadar hassas liste kendime yapamadım daha :)

Ben yavrulara pro baby, reptomin baby, raffy p ve rugil verdim hep.

Tropical un kurdu, su piresi ve çekirkeye bulaşma hiç. Bu hayvanlar doğada ne kadar tüketiyorlarki balık, karides ve gammarusa ek olarak verelim. Çeşitli beslensin derken hatalı beslenmeye gitmemeli. Hatta dediğim gibi konserve salyangoz da gereksiz. Bir gün görüp alayım mı dersen alma. Ben çok uğraştım suyu bulandırdı.

Bende reptomin oldugu icin birde onun baby sini almam
Herbivorla ilgili onu atladim dogru ben o sekil duzenliyim ozaman iki tane mineral haftasinda birinde birkez birinde iki kez vericem carnivorlan cakismasin

Bigun benim ayliklari aticam buraya sema sema her ay onlan ugrasiyorum :D

Aynen dediğin gibi uygun. Aylık programıda koy buraya sıkışınca bakarsın. Hatta bizim içinde o boydakilere verirken örnek olur. Yada görenler faydalanır.

Sadece beslenme örneği verecekler için kılavuzdaki ile aynı olması açısından düzenleme getirdim.

Geri