Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Temizlik sonrası Yaramaz ve Şaşkın

ShaF_cK

As 3 Üye
09.05.2014 Yaramaz 8.2 cm
Şaşkın 7.2 cm

Şaşkın'ın kabukta bir değişiklik yok fakat hiç bir etkisi de yok gibi full atakta kendisi yerinde durmuyor :) Bir sürü fotoğraf paylaşacağım ordan bakabilirsiniz Şaşkın'ın kabuğundaki sıkıntıya :/..
Bunun yanı sıra tırnaklarını kuyruklarını da çekmeye çalıştım daha cinsel gelişimlerine var daha ama şimdilik bir merak :)

Ve işte fotoğraflar geliyor :))

Şaşkın'ın kuyruk :)

mailto:/8nMYW1.jpg

Kabuğu :/

mailto:/ZNZ9po.jpg

mailto:/P30lN8.jpg

Şaşkın'ın alt kabuğu

mailto:/Vp0rRj.jpg

Şaşkın'ın tırnakları :))

mailto:/27rJRd.jpg

ve Suda Şaşkın'a karşı Aslan dışarıda kedicik :))) Kısaca Yaramaz :)

Kabuğu

mailto:/vzbjGm.jpg

Alt Kabuğu

mailto:/oQjOW7.jpg

Kuyruğu

Çok zorlandım çekene kadar inat etti çıkartmadı :)

mailto:/jJ8ybj.jpg

mailto:/djPOgr.jpg

Tırnaklarrrr

Çok net olmasa da bu kadarı oldu anca :)

mailto:/krbOPv.jpg

mailto:/JLaQjE.jpg

Bunlarda karışık kareler :)

mailto:/27rJGv.jpg

mailto:/qqbvPB.jpg

mailto:/jJ86WG.jpg

mailto:/9XQNNQ.jpg

mailto:/ElgDO8.jpg

mailto:/P30DGN.jpg

mailto:/jJ86rr.jpg

mailto:/nPRloV.jpg

mailto:/YPD6RZ.jpg

mailto:/ml3oD8.jpg

mailto:/p40nDr.jpg

mailto:/387zZ9.jpg

mailto:/ml3oWZ.jpg

mailto:/vzbPrm.jpg

Yine Aslanlık taslıyor bak hele :)
mailto:/glq6Eb.jpg

mailto:/lYdZlE.jpg

mailto:/Ry0DMa.jpg

Arama-Kurtarma Ekibi iş başında :)
mailto:/P30DL7.jpg

mailto:/0V1zYV.jpg

Bu kadarı çok fazla oldu sanırım :)

Cvp: Temizlik sonrası Yaramaz ve Şaşkın

her ikiside alt ve üst bağadan plaka atıyor. bunları söylüyorsun sanırım. birinci %60 diğeri %100 erkek. şaşkının kabuğunda yapısal eğrilik var. vücuda göre kabuk gelişimi yavaş kalmış. agil ve vital yem yoksa bunları alıp başlaman gerek. reptomin vardır sanırım yoksa ondan da alacaksın. göz ve kulaklarında sıkıntı yok güzel. mango ile araları nasıl ?

Yapısal eğrilik derken abi.
Reptomin 100ml lik küçük kutulardan yarısı bitti neredeyse abi. Kullanıyorum onu. Diğer yemlerde bugün geldi 6 da gidip alıcam. O kadar bekledım bir ara çıktım dışarı o sırada getirmişler :/
Umarım birinin cinsiyeti döner sonradan :)
Çok şükür bir hastalıkları yok abi. Sadece en başından beri Şaşkının kabuğundaki o beyazlıklar.
Mango köküyle uğraşıyorlar mesela kuru alanın altındaki yerde tam ortaya koyuyorum oynata oynata kenara getiriyorlar kullanıyorlar yani abi. Önceden de belirtmiştim oynatma durumları var daha büyük mango kökü için akvaryum büyüdüğünde diye düşünüyorum da bakalım

Eski plakaların atılamayanları şeffaf olarak kalmış. Devit uygulaması ile dökülürler. İlki için cinsiyet daha belirsiz ve erken, ikincisi erkek olmuş.

Ben yazana kadar yazmışsınız.

UVB lamba var abi tekrar devit uygulaması mı yapmalıyım.
Biliyorum abi bakalım inşallah o dişi olur da gelin masraflarıyla uğraştırmaz beni :)

alt bağasının sağ kenar orta kısmında içe hafif çöküklük ve boyun altı kısmında yukarı doğru meyil var. bu zaman içinde uzamaya bağlı toparlar.

baktım ama anlamadım halen bir çöküklük göremedim abi. Şuan benim yapabileceğim bir şey varmı

üstten ikinci resimde resimdekine göre sol tarafta ikinci yan çizginin bittiği nokta çevresi. yapabileceğin bir şey yok.

Akvaryum ebatları nedir Şafak?

Devit uygulaması ile eski plakaları atar. Ağızdan vermeyeceksin. Nasılsa uvb var sende. Hayvanları çıkarıp kabukları kurula, sonra 2 şer damla devit damlat ve deriye temas etmeden parmağınla kabuklarına yay. Kuru bir kapta 10 dk ısıtma lambası altında dursunlar. Sonra kuru kağıt havlu ile kabuklardaki deviti kurulayıp akvaryuma al. Devit eski plakaları yumuşatacak ve ısıtma lambası gerdirecek ve daha rahat ayrılmasını saplayacak. Bunu hergün bir kez 10 gün yap. Belki daha erken biter.

75*30*35 miş abi.
Hmm tamam abi uygulamayı biliyorum yaparım.

Cem abi yemler geldi şimdi.
Elimdekiler suan
reptomin
vital
agil
gammarus
mineral

Uygun bir program hazırlarmısınız.
Ve biri 8 diğeri 7 cm aç gün için Şaşkının 8 olmasını mı beklemeliyim

Aralarında fazla bir boy farkı yok ya ikisine aç gün yap ya da diğerini bekle 8 olsun. Emre 6 cm de aç gün uygulaması yapıyor. Bu durumda ilk dediğim olur.

Reptomin
Gammarus
Agil
Aç gün
Mineral
Vital
Gammarus

Aç gün yapmazsan yerine reptomin olsun

Tamam abi o zaman aç gün yapayım bende teşekkürler :)

Agili katı ve tok tutacağı için aç günün önüne aldım. Aç günde kabukları oranında yeşillik verebilirsin.

tamam abi zaten bayağı ağır o agil ya diğer yemlere göre :)

Yaramazın kırmızı olan yerlerınde sıyah lekeler var bır tarafında ınce ınce 2-3 leke dıger tarafında bıraz daha belırgın leke var 2 tane. Onun fotoğrafını cekmem ımkansız gıbı boyun kısmına doğru yerinde olduğu için. Ne olablır

Karıştırdın Cem. 6 cm de tek öğüne geçiyorum. Aç gün 8 cm boyda başlar. Diğeri geciksin gerekirse. Gelişim zamanı aç güne geçmesin.

Aç günü reptomin yap Şafak. Ama illede diğerine tam uygulayayım dersen gammarus günü onu akvaryumdan çıkarıp aç günü o şekilde uygula.
Akvaryum ufakmış. Artık yaz başı değişmiş olmalı. Gelişimleri için uygun değil.

Siyah lekeler sorun değil.

Ne lekesi peki abi.
Bende yazın inşallah değiştirmeyi düşünüyorum abi İstanbul'a evime döneceğim için mecbur tasınıcak boşuna yük olmasın burda diye bunuda kestirip kuru alan olarak yaptırmayı düşünüyorum.
Şimdi aç gün uygulaması yapmayayım mı abi 7.2 cm Şaşkın 8.2 cm de Yaramaz

doğru emre o sıra yazı yazarken önceki konuyu düşünüyordum. dikkatimi dağıttı.

şafak alttan 4. resimde gözüküyor. bir yere sürtündüyse onun izi olabilir. yapraklar mesela. yaprakların üstündekiler yosun veya alg ise çıkarıp su altında yıka.

abi yıkadım da anca o kadar oldu daha fazla yıkayınca yapraklar kopuyor

evet çıkmama gibi bir sorun oluyor. tekrar ürememesi için metilenli suda bekletebilirsin. yalnız fazla koyma yapraklar boyanmasın.

Geri