Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Temizlik sonrası Yaramaz ve Şaşkın

Cem in dediği gibi bir yere sürttüyse olabilir.

Küçük olanı kesin aç bırakma. Büyük için dediğim şekilde aç gün uygulamaya başlaman iyi olur. Ama diğerini beklersede sorun değil. İki aya yetişmiş olur.

Lale desenli Yaramaz yine çok güzel görünüyor şafak, sağlıklı uzun ömürler.
Artık alan da dar gelmeye başlamıştır, gergin dakikalar olmasıda normal :)

Cvp: Temizlik sonrası Yaramaz ve Şaşkın

Metileni temizlik sonrasında kullanıyorum abi bundan ayrı olarak mı yapayım ?

Tamam abi o zaman Şaşkını bekleyelim biz abi hem o strese girmesin hem ben yorulmayayım :)) dünden itibaren devit uygulamasına başladım abi.

Bir gerginlik yaratmıyor hatta gülümsetiyor beni karikatürist hanım :) Sağol senin cenevarları da görmek isteriz ne alemdeler :)

bitkiyi ayrı bir kovaya alıp uygula. benimkiler kirlettiğinde veya kirlendiğinde temizleyebildiğimi temizleyip metilen ile steril ediyorum.

Bu aralar yoğunluktan ilgilenemiyorum ama Canavarlar iyi Şafak hatta daha yeni paylaşmıştım son durumlarını ;) mailto:/forum/Konu-olivia-ve-peter-buyumeye-devam-ediyor.html?page=5
Artık akvaryum küçük oluyor tabi, yakında büyük akvaryumlarına geçecekler. O zaman daha iyi devam ederler umarım.

hmm nasıl kaçırmışım maşallah büyümüşler :):) aynı dertten bende muzdarıbım :) ınsallah yaza dusunuyormda bakalm hayırlısı artk :)

Bende şaşırdım nasıl kaçırdın :D
Mecbur degisecek Şafak, beslerken yagmurluk giymek gerekiyor :) Cup cup cup manevra yapamadıkca ekipmanlara saldiriyorlar.
Bence yavas yavas hazirliklarini yap.

he benimkiler o kadar değil :) ama buyutmek sart :) bakalım ınsallah :)

bende alışkanlık oldu zaten sabah yüzümü onlara yıkatıp sonra duşa giriyorum.

en hoşuma giden de yüzümü suya yaklaştırıp nefeslerini hissetmem.

hmm benim kuru alan içerde olduğu için onu hissedemedim abi :) ama bakalım yaza inşallah :)

kuru alanda değil yem için su içindeyken bana yaklaştıklarında oluyor bu hadise.

bende onu demek istiyorum abi kuru alan akvaryum ıcınde oldugu ıcın su sevıyesı dusuk benım oyle bır durumla karsılasablmem ıcın kafamı akvaryuma sokmam gerekır o anlamda dıyorm abı anladım senın durumunu :)

o ayaklar kürek gibi olduktan sonra su seviyesi azda olsa su sıçrıyor Şafak :D

şapşuplar geliyor da :) o kadar attıramıyorlar daha :)

Ben sürekli yerleri siliyorum. Aksi halde leke oluyor. Su atma olayına çare yok. Ben sakinleşsinler diye yemi atıp kaçıyorum.

:) bakalım bizde de olacakmı o günler yeni akvaryumda :)

bu arada dediğiniz gibi Yaramaz erkek olduğunu dün kanıtladı :):)

Hadi bakalım bir haylaz daha çıktı :)

Geri