Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tetra Reptomin

tosbik57

Bordo Bereli
Arkadaşlar bu gün reptomin aldım 100 ml 8 tl ye sattılar 3 tl fazla para aldılar petshopcuya gıcık ldum :hih:
Bu reptomini günde kac stick olarak veriyim bide pahalıya almışım demi :ff:

Petshop taki calışana soledim bidahaki haftada Sera raffy p ve Jbl rugili alıcam :D

mailto:/1b/7/nwdwb.jpg
Yem bu iste

mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=2219

Bence fiyat gayet uygun. Tarihine baktın değil mi Fatih?
Günlük kafa hacmi kadar vermen uygun.

Cvp: Tetra Reptomin

Emre abi ilk isim o oldu hemen tarihin baktim bana pahalı gelmisti ama iyimis tarih 5\2014 yazıyor iyimi :133:

Juen de 5,50 tl ben 8 tl ye aldım Emre abi fiyat uygunmu :ff:

Fiyatı tabikide uygun :) Orası internet sitesi olduğu için ucuz satılır. Petshoplar extra dükkan kirası vs verdikleri için daha pahalı olur ama genede ucuza almışsın bence :)

İyi o zaman sevindim artık herseyi ordan alırım :133:

Walla ben 8 e aldım Jbl rugil Sera raffy p bide gammarus bi daha ki hafta gelcekmis geri kalaanları o zamaan alıcam insallah :D

normalde 10 tl'den aşağı satmazlar. tarihte bayağı ileri. mayıs 2014 yazdığına göre yakın zamanda gelmiş zaten. daha ileri tarih yok şu anda en üst tarih bu.

Yeni eski bilmiyorum ama tarih bayağı ileri gercekten ben ucuza almışım o zaman fakat sera Jbl yemler gelmememis bidahaaki hafta yeni mallar gelcekmis o zaman kütahya ya bidaha gidicem insallah yeni yemler gelmis olur :D

Sera Raffy P yerine kullanabileceğimiz bir diğer yem markası olarak önerebileceğiniz ne var acaba ? karamanda hep reptomin sanyo ve daha önce adını hıc duymadıgım markalar var.

sera carnivor. birebir benzer özellikte. alacağın markalar sera, tetra, jbl, tropical. petshopta genelde bulunan jbl ürünleri 6 cm'yi geçkin kaplumbağa yemleridir.

reptomin almayayımmı o zaman ? gerci ankarada vardır sera ama gıttıgımde cok yogun olucam herseyı burda tamamlanak istiyorum.

tetra reptominde alabilirsin oda ana yem. carnivorun raffy p'den farkı içeriğinde bitkisel ürün yok gerisi aynı fakat şekli simit biçiminde. reptomin gammarusla uyuşmuyor. gammarusun tadını alınca reptoya ilgi duymuyorlar. ama genelleme yapmayım bazı arkadaşlarda bu sorun oluştu. benimkiler yiyordu ve şimdi de yiyorlar.

Bende karidesde var reptominde var nası yapıyım karides vermiyimmi reptoya alışamazlarla Cem abi :ff:

orası dediğim gibi hayvana bağlı ama seninkiler yavru olduğu için karides/gammarus daha önemli. sabah birini akşam birini ver.

Tamam öyle yaparım az önce reptomini kırıp verdim ikisinede reptomini yemek icin delirdiler resmen :haha: cok beğendiler yeni yemlerini .

büyüme evresinde oldukları için iştahları yerinde. bu şekilde devam ettikleri sürece hastalıktan yana endişe etme.

Yem seçmeyen kaplumbağa gibisi yok. En zor durumlardan biri yeme alıştırmak. Reptomini güzelce yerler.

Aslinda benim minik karides yerine tetra cok istiyor. Ama yinede ikisinide yiyor. Buyuk olan da karidesi cok seviyor. Benim durum karisik :)

Geri