Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tetra Reptomin

Cvp: RE: Tetra Reptomin

Şelale' Alıntı:
Aslinda benim minik karides yerine tetra cok istiyor. Ama yinede ikisinide yiyor. Buyuk olan da karidesi cok seviyor. Benim durum karisik :)

Bu sebeple yemleri tek tip vermek çok önemli. Seçme şansı kalmaz.

Cvp: Tetra Reptomin

cem' Alıntı:
büyüme evresinde oldukları için iştahları yerinde. bu şekilde devam ettikleri sürece hastalıktan yana endişe etme.

Büyüme evresindeler fakat Cicoz bu aralar yorgun gibiydi dün reptomini yedirdim canavar oldu :D insallah hasta olmazlar istahları yerinde .

Ama yinede yediriyorum. Minige ilk karides sonra tetra,buyuge ilk tetra sonra karides. Yani istediklri yem 2. planda kaliyo. Sanslari yok o yuzden zaten.

AEK' Alıntı:
Yem seçmeyen kaplumbağa gibisi yok. En zor durumlardan biri yeme alıştırmak. Reptomini güzelce yerler.
Dogru Emre abi yem secmeyen kaplumba gibisi yok :D

Şelale' Alıntı:
Ama yinede yediriyorum. Minige ilk karides sonra tetra,buyuge ilk tetra sonra karides. Yani istediklri yem 2. planda kaliyo. Sanslari yok o yuzden zaten.

O zaman sorun yok. Oranlar aşağı yukarı aynı oldumu tamamdır. Damak tatları değişken. Ama şu varki balık konusunda çok iştahlılar.

Tabi herkesin böyle yem konusunda şanslı olmasını isterim. Ben küçükten beri hep 8-10 çeşit yem bulundurduğum için hepsini iştahla tüketiyorlar. Buda ayırt etmemelerine etken olmuştur.

Evet secmeseler guzel olurdu. Cesitliligi bende artiracagim zaten. Sirf yem icin 30 tl biriktiricem.

ecem uyguladığın yöntem doğru. karışık yem verilmesi durumunda sevmedikleri birinci planda verilirse açlıkla yemeleri mümkün.

Şelale' Alıntı:
Evet secmeseler guzel olurdu. Cesitliligi bende artiracagim zaten. Sirf yem icin 30 tl biriktiricem.

Ben biriktirmeye basladım 15 tl biriktirdim devam ediyorum biriktirmeye :D

Zaten isterseler hic yemedigi bir yemi o yem coskusuyla mideye indiriyolar.

Reptomin sanıp sevmeddiklerini yiyor benimkiler :)

Geri