Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tosbalarımın yemek vakti :)

Cvp: tosbalarımın yemek vakti :)

beslenme sorunları yok aslında o yüzden belkide pek ilişmiyor balıklara.. marula gelince bi miktar yapıştırıyorum cama suya sarkıtıyorum bikaç saat içinde delik deşik olmuşş hem yemiş oluyorlar ara ara gelip ısırıyorlar :) daha oncede dediğim gibi sakıncalı bi durum görürsem ayırıcam zaten arkadaşıma falan veririm artık :)

Çoğu zaman çöpçüyle dip dibe görüyorum yanlarında geziyo ne bi ısırmaya çalışma nede pençe attığını gördüm. lepistesim vardı bi tane onu kovalıyordu haklısınız ama nedense çöpçüyle hiç ilgilenmiyor.vatozumda hep filtrenin altında çıktığını görmüyorum hiç.. gece karanlıkta çıkıyor farkettim .. kaplumbağalarda uykuda oluyorlar zaten.. Gerçekten çok hoşuma gidiyo beraber sorunsuz bi şekilde yaşatmaya çalışıyorum belki başarabilirim ama kesinlikle yem olsunlar diye veya yerlerse yesinler sorun değil gibi bi düşünceyle atmıyorum. Hepsi kıymetli benim için hatta balıklarada merak saldım ufak 40 cmlik bi akvaryum alıp sadece balıklarımı oraya taşımayı düşünüyorum :)

Geri