Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uzun zaman sonra yine biz ?

Kapluslarim57

Altın 3 Üye
Selam arkadaslar belki beni unutmussunuzdur umarim hala hatirlayan vardir :) cok uzun zaman oldu girmeyeli kapluslarim cok iyiler elhamd.benim firsatim olmadi isler gücler cocuklar fln derken zaman hizla akip gidiyor kaplumbagalarim hala isimsiz ?ama önemli olan iyi olmalari ve büyümeleri 3 ayda 1 er cm daha büyüdüler cok sirin oldular ?bazen düsünüyorum acaba buladar hizli büyümeleri normalmi neyse fazla uzatmiyim birkac resim cektim yorumlarinizi bekliyorum tskler

9cm uzunlugu 8,5cm eni
mailto:/funwxc.jpg
mailto:/14jlrpt.jpg
Henüz cinsiyetini bilmiyorum

9,5cm 8,5 en
Bu erkek ? yüzdeyüz eminim
mailto:/ileiw5.jpg
mailto:/2uotlso.jpg

mailto:/313hggk.jpg
mailto:/2hofepw.jpg

Cvp: Uzun zaman sonra yine biz ?

hoş geldin meryem bayağı zaman oldu. hayvanlar güzel bir arıza gözükmüyor. evet erkek dediğin erkek. diğeri sürüncemede onu biraz daha bekleyeceksin. alttan ikinci resimde hayvanın tırnaklarını kestirdin mi biraz eğreti duruyor.

Hosbuldum cem sagol

Evet iyi görünüyorlar kulak iltihabimizi atlattik cok sükür sonrasiinda baska sorun cikmadi
Yok tirnaklari kestirmedim hareket halindeydi belki öyle görünmüstür bu ara birtanesinin plaklari düsüyor ama hafif kirmizili sizce neden ?

Merhaba Meryem, hoş geldin. Bayağı büyümüşler. Dock yakında bunlara yetmeyecek, alternatif çözüm için aklında olsun. Gayet sağlıklı gözüküyorlar. Alttaki kesin erkek, sanırım üsttekide erkek olacak.

meryem alttan ikinci resimde hayvan kırmızı bir şeye sürtünüyor taş galiba, plakadaki onun rengidir. o salınım yapacak bir şey değildir. inşallah.

Hosbulldum emre tskler saglikli iyi olsunlarda cinsiyeti cokta fark etmiyor ne yapalim bizimde sansimiza iki erkek cikti ?
2 hafta sonra 200lt bir akvaryum aliyorum ozaman baska birsey düsünecem insallah yardimlarinizi bekliyorum

Cem o mangrow kökü resimden öyle kirmizi görünmüs ben renkli birsey koymuyorum artik sadece yeni birsey aldim oda disi tüylü bir top icinde taslar var kokuyu azaltiyormus zaten 2 hafta sonra büyük yuvalari olacak ins

Akvaryum hacminde 260-300 lt yi yakalarsan çok daha iyi olur Meryem. Artık tekrar değişsemmi diye düşünmezsin. Ekipmanlar için önerilerde bulunuruz. Kuru alan içinde aynı şekilde. Akvaryumu imal ettirirsen kuru alanıda üste yaptırırsın.

meryem o koku alan şey nasıl bir şey bir resim atsana merak ettim.

Kullanilmis alicam birinden emre adamda 3 tane varmis balik yetistirip satiyormus biri bosa cikinca satmaya karar vermis
200 lt dis filtresi isiricisi fln icin ama yinede uzun müddet
Tsk ederim ipek cnm sorun degil iyi olsunlar yeterk

Cem böyle birsey

inceledim orjinali marimo algae diye bir tür yosun. top şekli verilip akvaryuma konuyor dediğin gibi doğal temizleyici. büyüyor ama bizdeki yosun gibi yayılmıyor. bütün olarak büyüyor. top gibi şekil verme dışında akvaryum içindeki bir kaya üstüne yapıştırılırsa kayayı sarıp güzel görüntü oluşturuyor. gelişmesi için minimum 3 wattlık bir ışık yeterli oluyormuş. bizimkilere gelmez o ayrı. bir sıkıntısı da 25 derece üstünde yaşamaması. yani bu sebeple de kaplumbağa akvaryumunda olmuyor. büyümesi için maden suyu veya CO2 lazım.

https://www.google.com.tr/search?q=moss+ball&rlz=1C1GTPM_enTR567TR567&oq=moss+ball&aqs=chrome..69i57j0l5.5203j0j8&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8

meryem sendeki üründe sanırım karbon; seachem denitrate; jbl phospate ex karışımı gibi içerikli. organik değil. dış filtre kullanmayanlar için ideal bir kullanım sunuyor. özellikle kaplumbağalar için gerekli bir malzeme.

mailto:/en/products/moss_ball.php

O akvaryum bayağı götürür Meryem. Topu arada yıkamayı unutma :)

Ampülü patlamisti isitici lambanin onu almaya gittigimde gördüm aldim hoslariba gitti onu yuvarlayip gezdiriyorlar akvaryumun icinde :)

Emre haftaya insallah büyük akvaryuma gecis yaptigimizda resmini cekip yolllarim aklimda birkac sey var ama kuru alani nasil yapicam nasil birsey koysam diye düsünüyorum vantuzlu olan malzemeler cabuk saliyor kendini benimkinin Bir tarafi tutmuyor artik sinir oluyorum ama onlarin hosuna gidiyor biri altindan gectigi zaman diyer salincak gibi sallaniyor

Benim simdi ayri bir sorum ve ricam var emre veya cem elimdeki olan yemleri sizce hafta boyunca nasil kullanmaliyim bir yardimci olursaniz cok sevinirim

mailto:/2exoepe.jpg

Sende raffy I yok mu? Yada gammarus, balık vs kurutulmuş yemlerden biri.

Sende carnivor olduğu için iki hafta farklı program yapacağım. Sebebi carnivorun içinde kormızı mineral toplar olması. Bence bunu bitince tekrar almana gerek yok. Dışı raffy p içi mineraldir. Oran olarak böyle iki program gerekir.

İlk hafta
Ptesi: herbivor
Salı: raffy p
Çarşamba: kurutulmuş karides, gammarus, balık
Perşembe: aç gün (öğlen biraz taze yeşillik verilir)
Cuma: raffy p
Ctesi: raffy p içindeki kırmızı mineral yemler
Pazar: raffy p

İkinci hafta
Ptesi: carnivor
Salı: kurutulmuş karides, gammarus, balık
Çarşamba: aç gün (öğlen biraz taze yeşillik verilir)
Perşembe: raffy p
Cuma: carnivor
Ctesi: herbivor
Pazar: raffy p

O karışık yemi kurutulmuş böcekler dışında bir raffy p günü verip yavaşça tüket. Carnivor bitince ilk hafta programını artık her hafta uygula. Raffy p deki kırmızı yemleri başka gün verme ve bitince sera mineral olan aynı yemi al. Önerilerim bunlar.
Günlük tek öğün ve komple kafa hacmi veriyorsundur zaten.

İçindeki kurutulmuş yemleri bahsettiğim gün verip stick olanları dediğim gibi bir raffy p günü verip o yemi tüketebilirsin. Gereksiz ayıklama gerektiren bir yem. Bence tekrar alıp bu ayrıştırmalara girme Meryem.

Sende herbivor olmasa ikinci hafta üç gün carnivor yazardım ama herbivordaki vitamin takviyesi ile ideal program bu olur.

Bir tavsiyemde herbivor bitince sera vital alabilirsin.

Ek olarak jbl agil yemde alabilirsin. Alırsan bir raffy p günü bunu verirsin.
Kurutulmuş yemlerde bitince ileri tarihli jbl energil alabilirsin.

Abi bu programda bence persembe ac gun yerine herbivor daha iyi olur ? hayvanlar iki ac gun icin kucuk degil mi ?
2. haftaki persembe

Aklıma geldikçe ekledim. Başka detay kalmadı :)

Alisarp' Alıntı:
Abi bu programda bence persembe ac gun yerine herbivor daha iyi olur ? hayvanlar iki ac gun icin kucuk degil mi ?

Onu yanlışlıkla yazmışım sorma, inceleyip bakınca farkedip düzelttim, gözünden kaçmaması çok iyi oldu teşekkürler Ali Sarp.

Bu arada hayvanlar 12 cm olunca tekrar düzenleme yaparız Meryem.

Cok tesekkür ederim emre aynen uygulicam kafa hacmi kadar veriyorumda cok karisik verdim haftada 1 herbivor verdim her sabah kurutulmus balik fln aksamda ya sera rafi p yada carnivor ama bütün verdim yarindan itibaren senin önerdigin gibi yapicam

Geri